Переглядів: 489

Доброго ранку, пані Олено! Я ось читаю всі ці зміни до законодавства. Але виникає таке питання в моєму випадку, коли громада підтримує мене, як старосту і я на даний час є безпартійним. І дана громада не схвалює кандидатуру ту особу, яка виконує обов'язки старости цього округу на сьогоднішній день. І коли я звернувся до голови ОТГ, тобто, як я можу подати свою кандидатуру на посаду старости. А він відповів мені: "Я бачу в подальшому тільки дану старосту, яка поки що виконує обов'язки старости". А вона взагалі то займається своїм бізнесом і на громаду її абсолютно наплювати. ЇЇ просто пощастило пройти на виборах в 2015 році головою сільської ради, а далі після об'єднання громад вона виконує обов'язки старости по сьогоднішній день. І дана особа разом з головою ОТГ впевнені на всі 100 відсотків, що здобудуть перемогу в цих виборах. Тобто з усього цього зрозуміло, що голова ОТГ її "кришує". Як бути мені в цьому випадку і що робити громаді, щоб не допустити до влади цю особу, яка виконує обов'язки старости сіл? На мою думку можна провести наприклад збори громади по даному питанню. Але на яке законодавство можна зіслатись, щоб довести даному голові ОТГ, який вважає, що він здобуде перемогу на місцевих виборах 25 жовтня, що громада потребує іншого старосту і готова мене, як кандидата на старосту підтримати? Я розумію,що новообраний депутатський склад ОТГ з головою вирішують кого подати і затвердити на старосту, а кого ні, але ще і громада на мою думку вона теж має вплив на це. Тільки як практично це все зробити згідно нового законодавства? Підкажіть будь ласка! Завчасно дякую!

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: «Мушу констатувати лише норми ч. 1 ст. 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: «Староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.». Інших способів обрання старости не передбачено. Проте у Положенні про старосту, яке може затвердити відповідна місцева рада, може бути деталізовано такий порядок затвердження».

Поділитися: