Переглядів: 351

Доброго дня. Поясніть, будьте ласкаві. Кілька невеликих сільських рад приєдналися в ОТГ з смт в якому населення більше 10 тисяч. Депутатів в такій ОТГ подають політичні партії? Якщо партії не включать до свого списку людей з якогось села то воно не матиме своїх представників в раді? Яким чином висуваються в депутати ОТГ в невеликих селах? Дякую.

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Виборча система встановлюється в залежності не кількості населення, а від кількості виборців. Яка саме у Вас виборча система, можна подивитись на сайті ЦВК: https://www.cvk.gov.ua/wp-content/uploads/2020/08/VM2020_kilkist_vybortsiv.pdf

Види виборчих систем, спосіб висування детально описані у ст. 194 Виборчого кодексу України,   порядок висування -  у статтях 216-221, встановлення результатів виборів та процедура реєстрації відповідних депутатів та голів – у статтях 256-284.

Текст Кодексу – за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/396-20#Text

Висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови розпочинається за сорок днів до дня голосування та закінчується за тридцять днів до дня голосування (стаття 11, частини перша – третя статті 216 Кодексу) - з 15 до 24 вересня 2020 року включно

Подання до відповідної територіальної виборчої комісії документів для реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови закінчується за тридцять днів до дня голосування (частина друга статті 227, частина друга статті 228, частина друга статті 229 Кодексу) - до 24 вересня 2020 року включно.

Якщо у Вас дійсно пропорційна виборча система за відкритими списками, то висування кандидатів відбувається місцевими організаціями партій, а вимог до належності осіб. Що висуваються до відповідної громади у Кодексі справді немає. Моя позиція незмінна: така виборча система не є справедливою до територіальних громад і є шкідливою для системи місцевого самоврядування".

Поділитися: