Переглядів: 1424

Доброго дня! Скажіть будь ласка, за який період подавати декларацію про майновий стан кандидату у депутати сільської ради ?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особа, обрана депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатом місцевої ради, сільським, селищним, міським головою, подає декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування впродовж п’ятнадцяти календарних днів з дня набуття повноважень відповідно депутата, сільського, селищного, міського голови. Особа подає в установленому цим Законом порядку декларацію за минулий рік.

Спираючись на ці норми Закону Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) роз’яснило, чи мають кандидати у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим і місцевих рад, а також особи, які балотуються на посади сільських, селищних, міських голів та обрані на ці посади, подавати декларації.

Так, кандидати, які балотуються в депутати місцевих рад і ВР АР Крим та на посади голів місцевих органів влади не повинні подавати декларації.

Однак, особа має подати декларацію «кандидата на посаду» за минулий рік, якщо:

  1. вона обрана депутатом ВР АР Крим або місцевої ради. Декларація має бути подана протягом 15 календарних днів із дня відкриття першої сесії ради;
  2. вона обрана сільським, селищним або міським головою. Декларацію необхідно подати протягом 15 календарних днів після складення присяги на пленарному засіданні відповідної ради, на якому територіальною виборчою комісією оголошується рішення щодо обрання та реєстрації особи.

Якщо особа вже подавала декларацію за минулий рік, то подавати декларацію повторно не потрібно. Детальніше – за посиланням: https://nazk.gov.ua/wp-content/uploads/2020/08/Stosovno-podannya-deklaratsij-na-mistsevyh-vyborah.pdf"

Поділитися: