Переглядів: 575

Чи має право держслужбовець у разі реєстрації кандидатом на голови ОТГ взяти невикористані відпустки за попередні роки (соціальна відпустка одинокій матері) на час участі у виборчому процесі? Чи необхідно обовязково брати відпустку без збереження заробітної плати на цей період?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Ч. 1 ст. 237 Виборчого кодексу України серед інших гарантій діяльності у виборчому процесі кандидатів у депутати визначає, що кандидату у депутати не може бути відмовлено у звільненні на період з часу його реєстрації як кандидата до закінчення виборчого процесу (або скасування його реєстрації) від виконання виробничих або службових обов’язків за місцем роботи з наданням неоплачуваної відпустки. Таким чином, по-перше, законодавець передбачив можливість, а не обов'язок кандидата брати відпустку, по-друге, йому не може бути відмовлено у наданні саме неоплачуваної відпустки.

Що стосується іншого виду відпусток, то такі питання регулюються не Виборчим кодексом України, а Кодексом законів про працю (ст. 74-84), та нормами Закону України «Про відпустки». Тексти – за посиланням:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#Text ;

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80#Text"

Поділитися: