Переглядів: 351

Доброго дня. Чи може кандидат на голову ОТГ (до 10тис. виборців) ,одночасно болотуватися кандидатом у депутати місцевої ради (до 10тис. виборців), в тій же громаді.

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Може, але зверніть увагу на п. 5 ст 216 Інші питання одночасного балотування є у нормах ч. 4, 5ст. 216 Виборчого кодексу України, цитую:

«4. Особа може бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі не більше ніж у два рівні місцевих рад.

Особа, висунута кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, не може одночасно бути висунута у будь-яких інших єдиних одномандатних виборчих округах з будь-яких місцевих виборів.

Особа, висунута кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови (міста з кількістю виборців до 75 тисяч), може одночасно бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі до відповідної сільської, селищної міської ради та/або до відповідної обласної ради.

Особа, висунута кандидатом на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше), може одночасно бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі тільки до відповідної міської ради.

5. Особа, з урахуванням вимог частини четвертої цієї статті, може одночасно бути висунута кандидатом у депутати місцевих рад та кандидатом на посаду сільського, селищного, або міського голови шляхом висування місцевою організацією лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування.»

Поділитися: