Переглядів: 511

Відповідно до ч.4 ст.216 виборчого кодексу, особа може бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі не більше ніж у два рівні місцевих рад. Однак, виборчий кодекс не містить визначення рівнів місцевих рад. Питання: Чи можна висувати кандидата до ОТГ селищної ради та ОТГ міської ради, різних територіальних округів (різних багатомандатних округів) і різних міст.

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Постанова ЦВК №  249 про роз'яснення одночасного балотування визначає «рівні рад», текст за посиланням: https://act.cvk.gov.ua/acts/pro-roz-yasnennya-shhodo-zastosuvannya-okremih-polozhen-viborchogo-kodeksu-ukraini-stosovno-visuvannya-kandidativ-na-mistsevih-viborah.html

Цитую;

«зазначені конституційні положення щодо системи адміністративно-територіального устрою України, системи органів місцевого самоврядування обумовлюють існування таких рівнів рад, що мають використовуватися під час застосування положень частини четвертої статті 216 Кодексу:

1) Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні ради, Київська та Севастопольська міські ради;

2) районні ради;

3) сільські, селищні, міські ради (на рівні територіальних громад);

4) районні у місті ради (у разі утворення).»

Поділитися: