Переглядів: 540

Доброго дня!!! Чи може посадова особа органу місцевого самоврядування (начальник господарчо-фінансового відділу) бути кандидатом в депутати міської ради?? якщо так, то як виконувати посадові обов*язки після її реєстрації як кандидата, якщо вона не хоче йти у неоплачувану відпустку. Дякую.

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Ст. 193 Виборчого кодексу України визначає, що депутатом, сільським, селищним, міським головою може бути обраний громадянин України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України.

Депутатом, сільським, селищним, міським головою не може бути обраний громадянин України, який має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.

Право на відпустку є у кандидата, але це не обов’язок брати відпустку".

Поділитися: