Переглядів: 501

1. Яка грошова застава сплачується якщо кандидат висувається на голову ОТГ і одночасно в районну раду (кількість виборців 50 тис.чол)?2. Чи можна висуватись самовисуванням в районну раду?3. Чи можна на голову ОТГ іти самовисуванням а в районну раду від партії?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO:

"1. Щодо першого питання: таке висування не передбачено нормами ч. 4,5 ст. 216 Виборчого кодексу, цитую: «Особа, висунута кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови (міста з кількістю виборців до 75 тисяч), може одночасно бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі до відповідної сільської, селищної міської ради та/або до відповідної обласної ради».

Питання грошової застави визначено ст. 225 Виборчого кодексу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/396-20#n3167

2. Вибори до районної ради проводяться за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій. Така система не передбачає самовисування.

3. Ні. Відповідно до ч. ст. 216 Виборчого кодексу України, може одночасно бути висунута кандидатом у депутати місцевих рад та кандидатом на посаду сільського, селищного, або міського голови шляхом висування місцевою організацією лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування»".

Поділитися: