Переглядів: 579

По офіційному виборчому списку в Міловському р-ні (майбутній Міловській ОТГ) 10 253 чол., що мізерно перевищує показник за 10 тис.. Питання: скільки в такому разі коштує застава на кандидата в депутати до ОТГ? Невже за перевагу в 254 чол. застава така ж, як і в виборчому округі з 90 тисяч виборцями, тобто 4 мінімальні заробітні плати (18-20 тисяч грн)? Чи, можливо, вираховується якийсь відсоток від цієї суми відсосно до кількості?

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Питання грошової застави на місцевих виборах регулюється ст. 225 Виборчого кодексу України.

Абз. 3, 4 п. 2.ст. 225 визначає наступне:

«Організація партії, яка висунула кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови (міста з кількістю виборців до 75 тисяч) або організація відповідної партії вищого рівня, а також особа, висунута шляхом самовисування на посаду сільського, селищного, міського голови (міста з кількістю виборців до 75 тисяч), у єдиному одномандатному виборчому окрузі, після початку виборчого процесу та до подання документів до відповідної виборчої комісії для реєстрації кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови вносить одним платежем у безготівковій формі на спеціальний рахунок виборчої комісії грошову заставу в розмірі мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу.

Організація партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати обласної, районної, районної у місті, а також міської, селищної, сільської (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) ради, кандидати на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) або організація відповідної партії вищого рівня, а також особа, яка висувається кандидатом на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) шляхом самовисування, після початку виборчого процесу та до подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати та на посаду міського голови вносить одним платежем у безготівковій формі на спеціальний рахунок виборчої комісії грошову заставу в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу, на кожні 90 тисяч виборців відповідного єдиного територіального виборчого округу для кожного виду виборів окремо.»

Центральна виборча комісія до 10 вересня включно визначить розмір грошової застави для кожного єдиного сільського, селищного, районного в місті, міського, районного, обласного виборчого округу, оприлюднить його на своєму офіційному веб-сайті.

Розрахунок буде для вашого прикладу наступним:

  1. Грошова застава для кандидата на посаду голови: 5 000 грн.

  2. Грошова застава ЗА СПИСОК (зверніть увагу: за весь список, не за окремого кандидата): (4 х 5000 х 10253) : 90000 = 2 278,44 грн.

Звертаю Вашу увагу, що у разі висування місцевою організацією партії заставу сплачує саме така організація партії".

Поділитися: