Переглядів: 366

Скажіть будьласка про вибори в ОТГ . Розкажіть як формуються партії списки по ОТГ чи по округах якщо є 12000 населення є 4 округи скільки потрібно набрати холосі щоб пройти якщо ти є №7 в ОТГ . а проходить тільки до №3

Відповідь надала Олена Бойко, кандидат наук з державного управління, експерт Проекту DESPRO: "Із наведеного прикладу не зрозуміло вид виборчої системи, адже для її визначення потрібно знати не кількість населення, а кількість саме виборців. Види виборчих систем, спосіб висування детально описані у ст. 194 Виборчого кодексу України,   порядок висування -  у статтях 216-221, встановлення результатів виборів та процедура реєстрації відповідних депутатів та голів – у статтях 256-284.

Текст Кодексу – за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/396-20#Text

Щодо номера у списку – за пропорційної виборчої системи номер у списку не є визначальним: у разі, якщо місцева організація партії має результат 5% та більше, вона має право участі у розподілі мандатів. Тоді вираховується виборча квота, якщо кандидат набрав ( 25% і більше) від цієї виборчої квоти він переміщається вище у територіальному виборчому списку у залежності від рейтингу. Так що шанси є у всіх під будь-яким номером, головне мати підтримку виборців і бути конкурентоспроможним".

Поділитися: