Обговорення законопроекту «Про місцеве самоврядування в Україні» – результати другої зустрічі
Автор: Дмитро Гурін, народний депутат
Тривають зустрічі народних депутатів, урядовців, експертів та представників місцевого самоврядування з обговорення законопроєкту “Про місцеве самоврядування в Україні”.
Ключове питання другого онлайн-обговорення: коли має набрати чинності закон - після підписання чи з нової каденції місцевих рад? Дійшли до згоди, що вже в цій каденції.
Що вирішили під час зустрічі:
- впроваджуємо основні принципи на кшталт субсидіарності наскільки дозволяє чинна Конституція, не чекаючи змін до Конституції в частині децентралізації (при сьогоднішній ситуації з КСУ, вони будуть не раніше наступної осені);
- закон має бути максимально простим, бо є основним робочим документом для місцевого самоврядування.
По наступним групам домовились про окреме обговорення:
- нарешті дати нормальне визначення поняття «територіальна громада»;
- окрема дискусія буде щодо власних та делегованих повноважень;
- голова громади, виконавчі органи, рада громади — хто з них є юридичною особою?
Погодились:
- внести безпосередню участь мешканців (партисипацію) як один з принципів і всюди по тексту, де потрібне уточнення, і участь мешканців є обов’язковою;
- гендерні аспекти та гендерно-орієнтовані підходи вирішили залишити.
У четвер та п'ятницю знов будемо в ефірі та продовжимо обговорення. Короткі звіти, як завжди, на моїй сторінці у Фейсбуці, більш детальні - на сторінці Публічні консультації. Так само там публікуються анонси ефірів і самі трансляції. Як рухається процес, можна відстежувати у Фейсбуці також за хештегом #Закон_про_Місцеве_самоврядування.
Поділитися новиною:
15 травня 2026
Розпочинаємо набір на Програму стажування „WIN4UA 2026”: нові можливості для українських громад
Розпочинаємо набір на Програму стажування...
Фонд міжнародної солідарності оголошує про старт прийому заявок на участь у Програмі стажування „WIN4UA 2026”...
15 травня 2026
Просторове планування як основа відновлення: досвід прифронтових громад Харківщини
Просторове планування як основа відновлення:...
Днями відбулася загальнонаціональна онлайн-конференція «Просторове планування для відновлення, розвитку та...
15 травня 2026
Продовжено закупівлю на надання експертних...
Громадська організація «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (ГО «ДОККУ») проводить запит цінових...
15 травня 2026
Коли проєкт втрачає керованість: як зростає вартість уже під час реалізації
Коли проєкт втрачає керованість: як зростає...
В Україні не знайдеться жодного району чи громади, які б жили у повній безпеці. Ворожі дрони та ракети долітають...