На Донеччині відкрився перший ЦНАП у сільській громаді

Шахівська громада стала першою сільською ОТГ в Донецькій області, яка збудувала та відкрила власний Центр надання адміністративних послуг.

Його розмістили в будівлі колишньої амбулаторії. У капітальний ремонт вклали 2,2 млн грн інфраструктурної субвенції та додали 1,2 млн грн з місцевого бюджету на закупівлю меблів та обладнання.

Для підвищення професійного рівня адміністраторів, покращення надання послуг населенню представники Шахівської ОТГ ще до відкриття ЦНАПу брали участь у семінарах та круглих столах з питань роботи Центрів адмінпослуг, організатором яких виступав Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Фахівці Шахівської ОТГ разом з представниками інших громад, міст та районів також вчились у Донецькому ЦРМС, як правильно використовувати різні види державної підтримки, готувати та подавати проекти на фінансування через інфраструктурну субвенцію. 

У липні 2018 року команда Напряму з покращення якості адміністративних послуг Програми «U-LEAD з Європою» оголосила другий раунд відбору громад для надання допомоги у модернізації та створенні ЦНАП. Донецький ЦРМС провів навчальний семінар із роз’ясненнями щодо цього проекту для ОТГ та тих територіальних громад, які знаходяться на фінальній стадії об’єднання. Семінар спільно з представниками Донецької ОДА провів Артем Колодезний, радник з питань регіонального розвитку Донецького ЦРМС.

Шахівська громада також узяла участь у цьому семінарі та подала заявку Програмі «U-LEAD з Європою» на участь у відборі громад для надання допомоги у модернізації ЦНАПів. Комісія з відбору у складі експертів Програми, представників Мінрегіону та Мінекономрозвитку загалом проаналізувала 157 заявок від органів місцевого самоврядування та відібрала 118 громад для подальшого аналізу їх спроможності та розробки технічних завдань по ЦНАПах. Від Донецької області відбір пройшли сім громад, серед них – і Шахівська ОТГ.

«Нам пояснили, що Центри надання адміністративних послуг у Донецькій області в рамках цього проекту Програми «U-LEAD з Європою» можуть розраховувати на інституційну допомогу, - зазначає Анна Омельченко, керівниця Шахівського Центру надання адмінпослуг. – Тобто нас будуть вчити, як правильно розробляти картки, регламенти для надання послуг, дадуть рекомендації, що саме треба врахувати в роботі ЦНАПу для покращення надання послуг».

Офіційне відкриття Шахівського Центру надання адміністративних послуг відбулось в кінці вересня поточного року. Приїхали представники Донецької ОДА, Добропільського управління ПФУ. Від команди Донецького ЦРМС громаду привітав Артем Колодезний, радник з питань регіонального розвитку.

Ігор Стокоз, заступник голови Донецької ОДА, наголосив на необхідності таких Центрів у великих містах та маленьких селищах, а також на тому, що вони допомагають значно скоротити час оформлення документів.

«Самі селяни будуть судити по ньому, як працює і місцева, і державна влада. Сьогодні і Шахівська громада, й інші новостворені громади тільки починають планувати життя, свій розвиток, фінансовий бюджет, соціальну сферу. А тому це перший крок – створення такого чудового Центру. Я сподіваюсь, що мешканці громади достойно оцінять цей ЦНАП», - зазначив чиновник.

Шахівський Центр надання адміністративних послуг оснастили зоною ресепшн, інформаційними терміналами, фронт- та бек-офісами, серверними кімнатами, дитячими ігровими куточками, фотоприладдям.

Завдяки створенню сучасного Центру мешканці громади отримали доступ до широкого спектру якісних адміністративних послуг. Наразі їх 76, але поступово кількість послуг буде збільшуватись. Відкриття ЦНАПу позитивно вплине на якість життя мешканців громади. Люди відчують зручність та комфорт в отриманні максимально необхідних послуг, оскільки не потрібно буде витрачати половину, а то й цілий день, щоб отримати будь-яку адміністративну послугу у ЦНАПі, який розташований у районному центрі – Добропіллі.

«Найпопулярнішими видами адміністративних послуг з початку відкриття Шахівського ЦНАПу стали реєстрація місця проживання та довідки пов’язані з оформленням субсидії, - розповідає Анна Омельченко, керівниця Центру адмінпослуг. - Про решту послуг мешканці тільки починають дізнаватись. Три адміністратори ведуть прийом, подача заявки відбувається дуже швидко, потім людина може піти по справах, а коли пакет документів буде готовий, заявнику повідомлять у зручний для нього спосіб, що можна приходити забирати необхідну довідку або документ».

Уже з листопада 2018 року в Шахівському ЦНАПі почнуть приймати документи на оформлення внутрішніх паспортів у вигляді ID карток та закордонних паспортів. Спочатку планують обслуговувати місцевих мешканців, згодом будуть готові надавати паспортні послуги.

На початку жовтня делегація з Донецької області відвідала Краснопільську ОТГ на Сумщині з метою вивчення досвіду організації роботи Центру надання адміністративних послуг. Візит був організований в рамках фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою». До Сумської області поїхали представники чотирьох із семи громад, відібраних Програмою «U-LEAD з Європою» для надання їм допомоги у модернізації та створенні ЦНАПів. Серед учасників стаді-туру була Дар’я Ткаченко, адміністратор Шахівського Центру надання адміністративних послуг.

«Для мене найціннішим під час навчальної поїздки стала можливість обміну досвідом з адміністраторами, які працюють у Краснопільському ЦНАПі, – зазначає Дар’я Ткаченко. – ЦНАП у нашій громаді щойно відкрили, отже, для його функціонування нам корисно вчитись у інших, цікавитись механізмами надання послуг. Наприклад, у Краснопільському ЦНАПі немає електронної черги. Ми збираємось запровадити її разом з послугою оформлення паспортів, бо очікуємо велику кількість людей».

10.10.2018 - 17:50 | Переглядів: 10802

Приєднані зображення:

Теги:

ЦНАП

Область:

Донецька область

Громади:

Шахівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

09 вересня 2022

Лановецька громада Тернопільської області: про війну, історію, розвиток та підтримку партнерів

Лановецька громада Тернопільської області: про...

  «Там хлопці боронять, а ми маємо тут робити роботу», - вважають у Лановецькій громаді Тернопільської...

26 серпня 2022

П'ядицька громада: село розвивається, а громада має прибуток і перспективу

П'ядицька громада: село розвивається, а громада...

    Аби досягнути успіху - треба знайти свою унікальність. Або створити її! До об’єднання власні...

29 липня 2022

Великоберезовицька громада розробила інвестиційний профіль та працює над запрошенням релокованого бізнесу

Великоберезовицька громада розробила...

Створення сприятливого бізнес-середовища в територіальній громаді - тривалий процес, який вимагає системної роботи у...

22 лютого 2022

Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття разом будують сміттєсортувальний завод

Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття...

Будівництво має початися у травні цього року у селищі Поляна Закарпатської області із залученням німецького...