Гірські ОТГ очікують збільшення бюджетів шляхом оподаткування лісових земель

Гірські ОТГ сподіваються на суттєве збільшення своїх бюджетів, коли будуть отримувати кошти від податку за користування лісовими ресурсами. Це що стало можливим завдяки новому закону, який вступить в дію з початку 2019 року.

Про це повідомив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей на прес-конференції, яка відбулась у Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за Програмою «U-LEAD з Європою».

«Завдяки спільним зусиллям Асоціації голів ОТГ, народних депутатів, Центру розвитку місцевого самоврядування нам вдалося ухвалити історичні зміни до законопроектів і наповнити місцеві бюджети реальними ресурсами. Ми вивчали досвід Європейського Союзу, наших сусідів, і прийняли рішення лобіювати і просувати зміни до законодавства щодо оподаткування земельної площі, яка знаходяться під лісами. В наступному році завдяки цим змінам, сплата від користування лісовими ресурсами буде надходити до бюджетів органів місцевого самоврядування», - повідомив  Чопей.

За його словами, лише в Івано-Франківській області з 1 січня понад 20 об’єднаних громад  зможуть суттєво збільшити  бюджети.

«В гірській місцевості цей закон дуже потрібний. Ми ж наповнюємо свій бюджет за рахунок податку на доходи фізичних осіб і податку за землю, а вона у нас покрита лісами на 62%, і наша громада за два роки існування за ці ліси нічого не отримувала, окрім розбитих доріг та конфлікту з тими, хто рубає ліс. Нині ми очікуємо суттєві надходження від лісових господарств. Так, якщо це буде 5% від їх доходу, то це може призвести до скорочення робочих місць та банкрутства лісових господарств. Тому ми плануємо визначити ставку земельного податку від 0,5 до 1%», - зазначив голова Білоберізької ОТГ Дмитро Іванюк.

Він додав, що за умови ставки у розмірі 1% земельного податку, деревина в районі може трохи дорожчати, але не суттєво. Громади отримають більш значні переваги, а держлісгоспи – поштовх до розвитку деревообробної галузі.

«Навіть, якщо органи місцевого самоврядування встановлять мінімальну ставку цього податку, а це 1%, на рік бюджети місцевих громад отримають близько 200 млн грн. Для порівняння: увесь Дорожній фонд на місцеві дороги Прикарпаття на рік складає 278 млн грн, а Фонд регіонального розвитку сягає 242 млн грн. Цей закон є колосальним поштовхом для розвитку гірських територій. Лише Верховинщина наступного року зможе отримати близько 30 млн грн на розвиток, тоді як сьогодні бюджет розвитку району сягає 1,8 млн грн. Не менш важливо, що цей закон стимулюватиме  державні лісгоспи займатися не лише вирубкою лісів, але й створювати додану вартість, а це – розвивати деревообробну діяльність. Просто «зрубав-вивіз» – не пройде. Тут вже є зацікавленість для обробки деревини», - стверджує народний депутат України Юрій Соловей.

«Місцеве самоврядування крок за кроком зміцнює свої позиції. Громади, які мають лісисті території, поповнять свої бюджети, адже досі за користування лісовими ресурсами податки розподілялися з розрахунку 50% - до обласного бюджету і 50% - до державного. Рентні платежі за користування надрами, які наповнять місцеві бюджети, стали нашою реальною перемогою», - підтвердив керівник Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк.

«Так, ми вже рахуємо гроші. Але де я бачу ризики? Можуть виникнути питання, що земельний податок буде надходити за місцем реєстрації суб’єкта господарювання, а як правило, держлісгоспи зареєстровані в райцентрах, і податок буде йти туди. Тому нам потрібно усі ці моменти опрацювати, аби до 1 січня ухвалити усі необхідні документи, в тому числі, і необхідні рішення сесій», - зауважив голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович.

На Прикарпатті лісами вкрито 42% території області, що становить 620 тис. га лісових територій. Нині в гірській місцевості працюють 9 ОТГ Прикарпаття.

Як повідомлялося, 10 серпня Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств», який розширює базу оподаткування місцевих бюджетів за рахунок лісових земель.

31.08.2018 - 17:00 | Переглядів: 1112
Гірські ОТГ очікують збільшення бюджетів шляхом оподаткування лісових земель

Теги:

бюджет земля гірські території

Джерело:

Укрінформ

Поділитися новиною:

Читайте також:
5e9f83dc93576363b352a5a25f01c432

14 грудня 2018

Чому села не об’єднуються з Рівним?

Чому навколишні села не поспішають об'єднуватися з обласним центром і чи є перспектива  проекту «Велике Рівне»,...

Cddb6a97975356ea44b224be5da9d744

14 грудня 2018

Талалаївська ОТГ: молода, зате з амбіціями

Талалаївська об’єднана територіальна громада за рік встигла зробити освітлення в населених пунктах, привести до ладу...

6a6eadfb2dcb28bccd8ee61c657b7fda

14 грудня 2018

30,8 млрд грн - державна підтримка...

Загальний ресурс місцевих бюджетів у 2019 році становитиме 573,1 млрд грн, з яких власні доходи місцевих бюджетів –...