Міжнародна спільнота закликає розблокувати вибори в об’єднаних громадах - заява

Донорські агенції, посольства та міжнародні організації, що підтримують об’єднання територіальних громад в Україні, зробили спільну заяву. Міжнародна спільнота закликає розв’язати усі юридичні та технічні питання задля забезпечення своєчасної організації виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах.


Спільна заява донорських агенцій, посольств та міжнародних організацій, що підтримують обєднання територіальних громад в Україні

м. Київ, 28 серпня 2018 р.

У 2014 році в Україні було розпочато амбітну реформу з децентралізації, кінцевою метою якої є зміцнення демократичного врядування та підзвітності, посилення громадської участі, покращення якості надання публічних послуг та сприяння економічному розвитку. Міжнародні партнери України високо оцінюють цю реформу і відзначають значний прогрес, досягнутий у багатьох її аспектах, включаючи реформу адміністративно-територіального устрою (зокрема процес добровільного об’єднання територіальних громад) та фінансову децентралізацію.

Важливим елементом реформи з децентралізації в Україні є реформа адміністративно-територіального устрою у відповідності до принципів Європейської хартії місцевого самоврядування. Реформа адміністративно-територіального устрою, яку було розпочато восени 2015 року, та котра повністю підтримується міжнародною спільнотою, є тривалим процесом, покликаним раціоналізувати та забезпечити ефективність місцевого самоврядування. І хоча реформа ще далеко не завершена, вона вже демонструє позитивні результати і широко підтримується громадянами України.

Саме тому, з несподіванкою та стурбованістю ми дізналися про нещодавнє рішення Центральної виборчої комісії України призупинити оголошення та проведення місцевих виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах, що були заплановані на жовтень 2018 року. Таке рішення чинить вплив на більш ніж один мільйон українських громадян, котрі проживають у понад ста двадцяти новостворених об’єднаних територіальних громадах і вірять у децентралізацію та її переваги.

Необхідно вкрай терміново розв’язати будь-які юридичні та технічні питання задля забезпечення своєчасної організації виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах України та продовження процесу об’єднання громад.

Ця спільна заява підтримана урядами Канади, Королівства Данія, ФРН, Республіки Польща, Королівства Швеція, Швейцарської Конфедерації та Великої Британії, а також Радою Європи, Європейським Союзом, ОЕСР та Програмою Розвитку Організації Об’єднаних Націй.

Теги:

вибори ЦВК

Джерело:

Читайте також:

01 лютого 2025

Децентралізація: найважливіше за січень

Децентралізація: найважливіше за січень

На початку кожного місяця портал «Децентралізація» підбиває підсумки місяця, що минув. Ми розповідаємо про важливі...

31 січня 2025

139 громад подали 208 заявок на модернізацію шкільних їдалень за субвенцією МОН

139 громад подали 208 заявок на модернізацію...

Через екосистему DREAM на фінансування проєктів модернізації шкільних їдалень за кошти субвенції з державного бюджету...

31 січня 2025

Офіціоз vs теплий прийом: як запросити та прийняти місто-партнера?

Офіціоз vs теплий прийом: як запросити та...

Кожен візит партнерської громади — це не про офіціоз, а можливість побудувати довірливі стосунки для довготривалої...

31 січня 2025

Чому, як, коли, на підставі чого готувати у громадах стратегію розвитку?

Чому, як, коли, на підставі чого готувати у...

У цьому матеріалі:  Чому потрібно займатись стратегічним плануванням розвитку у громаді? Як громада має...