Бібліотекам Вінниччини децентралізація дала шанс на розвиток
Завдяки коштам Державного фонду регіонального розвитку та субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ, значно покращено матеріальну базу в сфері культури Вінницької області. До написання розвиткових проектів все активніше долучаються бібліотеки. Маючи досвід проектної діяльності, 6 бібліотек ОТГ області стали учасниками грантового проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). Проект виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Асоціацією міст України (АМУ), за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Головне завдання бібліотек – інформування населення про хід реформи децентралізації, організація та участь у заходах, спрямованих на покращення життя громадян України.
Про це говорили під час заняття Школи керівників бібліотек області на тему: «Бібліотека в системі координат культурного простору територіальної громади» 21 серпня 2018 року на базі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва .
В 35 об'єднаних громадах Вінничини працюють 273 заклади культури, з них 128 бібліотек та 126 закладів клубного типу, окрім того, в області створено 6 профспілкових організацій, які опікуються інтересами працівників культури. Зареєстровано статути юридичних осіб бібліотечних комунальних закладів у десяти ОТГ. Новоутворені заклади організовані, гідно їх установчих документів, в єдину бібліотечну мережу ОТГ за такою структурою: головна бібліотека, бібліотеки-філії та бібліотечні пункти.
За результатами роботи Школи найближчим часом будуть напрацьовані пропозиції та рекомендації щодо моделей функціонування бібліотечних закладів об’єднаних територіальних громад.
У заході брали участь: Лілія Попова, начальник відділу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Михайло Кременюк, заступник голови Вінницької обласної Ради; Станіслав Городинський, начальник управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації; Тетяна Побережна, голова Вінницької обласної організації профспілки працівників культури; Євгеній Шаповал, експерт Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування міжнародного проекту Європейського Союзу U-LEAD з Європою; Лариса Сеник, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, а також директори центральних бібліотечних систем, центральних районних, міських та публічних бібліотек області.

Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Вінницька областьДжерело:
Школа керівників бібліотек Вінниччини

Поділитися новиною:
21 березня 2025
Відновлення на місцевому рівні: Програма Polaris оголосила 13 громад-партнерок
Відновлення на місцевому рівні: Програма...
Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» оголосила результати відбору...
21 березня 2025
Меджибіж та Чорнобаївка: історія партнерства у другій серії подкасту «Згуртовані»
Меджибіж та Чорнобаївка: історія партнерства у...
У новому епізоді подкасту «Згуртовані» ведучий Єгор Гордєєв зустрівся з Андрієм Микитіним, заступником начальника...
21 березня 2025
Навіщо громадам муніципальний енергетичний план
Навіщо громадам муніципальний енергетичний план
Муніципальний енергетичний план (МЕП) — це важливий інструмент управління енергетичними ресурсами на рівні місцевих...
21 березня 2025
Як працює Центр життєстійкості у Валківській громаді
Як працює Центр життєстійкості у Валківській...
Рік тому у Валківській громаді запрацював перший в Харківській області центр життєстійкості, створений Харківською...