Квітка на камені – Дашівська селищна ОТГ розповіла про свої здобутки

Назва смт. в Іллінецькому районі – Дашів – походить від тюркського слова «камінь», а оскільки містечко на річці Соб ще й мальовниче і квітуче, то на гербі його – червона квітка. А ще – старовинна п’ятиглава Михайлівська церква. Історична принада Дашіва – Палац Потоцьких. Але це все – минувшина, а в сьогоденні Дашів та його мешканців турбують складні земні питання: будівництво доріг, забезпечення роботи освітніх закладів, медичне обслуговування, тощо. Для вирішення проблем жителів і було створено Дашівську ОТГ у грудні 2016 року.

 

 

За невеликий строк існування територіальна громада, створена з 6 сільських рад, з населенням трохи більше 8,6 тисячі людей, вже має здобутки про які може звітувати. Використовуючи  надані урядом можливості, Дашівська ОТГ бере участь в обласних проектах розвитку територіальних громад і потроху розвиває інфраструктуру та покращує добробут громадян. Послухати про досягнення та проблеми до Дашіва завітали представники Асоціації міст України, місцеві і регіональні ЗМІ Вінницької області, а також делегація з Маньківського району Черкаської області.

Дашівський селищний голова Тітаренко Сергій Володимирович  провів презентацію, розповідаючи про бюджет ОТГ, доходи і видатки, стратегічні цілі на найближче майбутнє. А їх чимало: «Хоча і важко, але вже знаєш, що потрібно робити і нарікати тобі ні на кого. Багато що раніше фінансувалося з району, але ж громада з питаннями йшла до нас. А тепер ми самі хазяї», – говорить селищний голова, знайомлячи присутніх із здобутками.

 

 

Сумарний бюджет населених пунктів, що складають Дашівську ОТГ у 2016 році ледь перевалював за 7 млн. грн., а зараз бюджет громади зріс до 56-ти мільйонів гривень на рік. Але ж до комунальної власності Дашівської ОТГ одразу було прийнято 46 закладів соціальної сфери: школи, садочки, бібліотеки і будинки культури, ФАПи та амбулаторії. З початком 2017 року утворились Дашівська міська лікарня і Амбулаторія загальної практики - сімейної медицини, які одразу суттєво оновили за рахунок медичних субвенцій та дотацій. Подумали і про омолодження лікарського складу – селищна рада придбала у комунальну власність службове житло для лікаря-терапевта. Зараз працюють над запрошенням інших спеціалістів, тим часом вчать коштом громади студентів-медиків.

 

 

Одним з найважливіших питань, звісно ж, є якість сільських доріг. І тут попрацювали чимало: капітальний ремонт більше 2 кілометрів тротуарів, асфальтове покриття, поточний ремонт, підвіз щебіню. В Дашеві, Шабельні, Кальнику, Купчинцях та Кантелині були встановлені автобусні зупинки. Опікувались також освітленням вулиць, придбали три одиниці дорожньої техніки. Зробити у цьому напрямку доведеться ще немало.

 

 

З метою надання якісних освітніх та культурних послуг створили Відділ освіти, культури, молоді та спорту, на балансі якого 35 закладів. В закладах дошкільної та загальної середньої освіти здійснено ряд заходів по зміцненню матеріально-технічної бази. Дашівська ОТГ тепер може похизуватись сучасним футбольним майданчиком зі штучним покриттям в Дашеві, дитячими спортивно-ігровими майданчиками в селах Кальник та Білки, новеньким спортивно-ігровим обладнанням у ДНЗ «Журавлик» і «Ластівка», вуличними тренажерами у Дашеві, придбанням шкільного автобусу для опорної школи Дашівської ОТГ.

 

 

Для економічного розвитку громади в цьому році розпочато будівництво сонячної електростанції на старому пасовищі площею близько 21 гектара. В перспективі станція даватиме 10 мегават електроенергії і 9 робочих місць, а вже зараз на її будівництві буде зайнято сто робочих. Турбуються тут і про сортування сміття, і про паркани навколо сільських кладовищ та ще чимало важливих дрібниць.

 

 

«Продовжимо працювати над ремонтом доріг та вуличним освітленням, в Білках маємо збудувати водогін, а в Купчинцях спортивно-ігровий майданчик, хочемо купити автовишку. Але наймасштабніший наш проект – створення туристичного маршруту на території громади і рекреаційної зони «Острів кохання»,- каже Сергій Володимирович.

Зараз це лише чагарники на березі річки Соб, біля палацу Потоцьких. Та до травня наступного року планується розчистити русло, спорудити місточок, який би з'єднував острівець з сушею, облаштувати тротуарні доріжки та лавочки, встановити альтанку і гойдалки. Планується ще й фонтан з кам’яною квіткою – символом селища. Проект нової рекреаційної зони реалізується в рамках обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.

 

 

В дитячому навчальному закладі «Журавлик» маленькі жителі Дашіва мають чудові умови для навчання і відпочинку. Для першачків придбано парти, менші мають чимало місця для гри.

 

 

Дивились також на місце де скоро постане парк «Острів кохання», на те, як стоїть серед буйства серпневої природи архітектурна пам’ятка 18 століття старовинний Палац Плятерів-Потоцьких (тут зараз працює інтернат), на мальовничі береги Собу, що бачили Дашів колись потужним волосним центром. Життя не стоїть на місці і Дашів має всі наміри відроджуватись і покращувати життя громади. Ось поруч з річкою оновлені майданчики і футбольне поле – тут гамірно, діти вчаться володіти м’ячем, тренують силу м’язів.

 

 

Нарощує м’язи і Дашівська об’єднана територіальна громада, що взяла на себе відповідальність за свою розбудову. Відчувши смак можливості розпоряджатися власним ресурсами на місці, вони, як і інші  ОТГ країни, розраховують, що реформа децентралізації не зупиниться та сподіваються на подальшу підтримку держави в своєму поступі. Мета – покращення життя людей. Квітни камінна квітко Дашів!

 

Область:

Вінницька область

Громади:

Дашівська селищна об’єднана територіальна громада

Джерело:

myvin.com.ua

Поділитися новиною:

Читайте також:
5f64f7ad3ff1fbed51e90327d72ec22e

18 жовтня 2018

Громада починається… із зупинки. Ноу-хау...

  На думку голови громади Олени Твердохліб, через зупинки громадського транспорту кожне село повинно виражати...

B7509e91bdcda7f8cacc45d279d7a81a

17 жовтня 2018

В школах Мачухівської ОТГ встановлюють нову...

Наприкінці минулого року Мачухівска об’єднана територіальна громада, що на Полтавщині, стала першою в Україні, до...

4c510c548bf2c615ee2c32c0908d85a2

16 жовтня 2018

Історія  успіху Старобогородчанської ОТГ

Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування спільно зі студією Amigo Production та за підтримки...