У Тернополі фінішував унікальний освітній проект з молодіжної політики

Минулого року громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” спільно з Тернопільським національним економічним університетом, Міністерством молоді та спорту України, Комітетом Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” запустили унікальну освітню програму “Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики”.

Ця освітня програма складається зі 100 академічних та 100 дистанційних годин. Протягом трьох освітніх сесій учасники проекту навчалися ефективно працювати з молоддю і для молоді, між сесіями слухачі курсу виконували практичні завдання (проводили тренінги та проекти для молоді), а фінальною роботою стала “Стратегія розвитку молоді громади”.

Програма “Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики” покликана перетворити молодіжних лідерів і працівників органів місцевого самоврядування на фахівців, які володітимуть комплексними знаннями і навичками ефективної роботи з молоддю. Учасниками проекту стали 17 представників об’єднаних громад Волинської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей.

«Для нас дуже важливо, щоб якомога більше молодих людей протягом цього проекту дізналися, якою є молодіжна політика, як держава підходить до залучення молодих людей до участі в процесі прийняття рішень, наскільки важливо розвивати цей процес. Сам формат цього навчання, коли 50% учасників – це фахівці органів місцевого самоврядування, а 50% - представники громадських організацій, є таким, який застосовує у своїй практиці Міністерство молоді та спорту та Рада Європи. Дуже важливо, щоб отримані знання бути втілені в життя на рівні громад, щоб цей приклад і цей досвід пропагувався і показувався по всій Україні. Для цього існують різні можливості, а саме форуми, де збирається молодь, яка займається розвитком молодіжних центрів та молодіжною роботою, і конкурси “Кращі практики молодіжної роботи”, - зазначив під час відеопривітання заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема.

Перший проректор Тернопільського національного економічного університету Микола Шинкарик наголосив: «Унікальний проект тим, що він готує лідерів, які будуть займатися розвитком молодіжного руху в Україні. Я переконаний, що ця освітня програма стане надбанням всієї України і перетвориться на загальнонаціональний проект, загальнонаціональну програму розвитку молодіжного руху і підготовки молодіжних лідерів. Вірю в те, що отримані знання будуть використані на практиці».

На заході були презентовані стратегії розвитку молодіжного руху Вишнівецької, Скала-Подільської, Хоростківської та Шумської ОТГ Тернопільської області.

Заступник селищного голови Вишнівецької ОТГ Сергій Волохатий розповів про молодіжні проекти, які вже реалізовуються в громаді: «Міняю школу»  полягає в отриманні досвіду навчання у колективі іншої школи, спілкування з однолітками з інших шкіл та стимулювання вчителів до підвищення рівня професійності; «День відкритих дверей» дозволяє молоді дізнатися, чим займається апарат селищної ради, та поділитися власним баченням розвитку громади; заходи з патріотичного виховання «Теренові ігри». У стратегії розвитку молоді у Вишнівецькій ОТГ Сергій Волохатий виділив 4 стратегічні цілі: забезпечення якісних освітніх послуг та виховання; розвиток спортивно-відпочинкових зон та покращення діяльності закладів культури; створення умов для розвитку позашкільної та неформальної освіти; підтримка участі молоді у суспільному та громадському житті. Цікавими були пропозиції стипендій найбільш здібним учням, платформи дистанційного навчання, циклу тренінгів «Молодий громадський лідер», екскурсій для молоді до успішних підприємств регіону і т.д.

Щодо Шумської ОТГ, там активно працює дві громадські організації – ГО «Ініціативна Шумщина» та Шумський Пласт. ГО «Ініціативна Шумщина» спільно з міською радою реалізовують велосипедні мандри “Історія рідного краю”, “Відкритий кінотеатр”, тренінги та семінари для молоді. Представниця Шумської ОТГ Марія Терещук представила результати опитування молоді, які показали, що 44% молодих людей планують залишитися жити в ОТГ, 42% налаштовані на переїзд, а 14% ще не визначилися. Відтак, представлена стратегія молодіжної політики сфокусована на створенні умов для втримання молоді в громаді.

Свої проекти стратегій також представили Галина Комінко (Хоростківська ОТГ) та Василь Паламар (Скала-Подільська ОТГ), які робили акцент на пошуку інструментів залишення молоді в громадах.

«Важливим кінцевим продуктом освітньої програми є те, що учасниками були розроблені стратегії розвитку молодіжного середовища у їхніх громадах. Бажаю, щоб ці стратегії не залишилися на папері лише баченням, а щоб ви повернулися у свої громади та втілили їх у життя. Зараз громади гостро відчувають потребу у фахівцях, які працюють з молоддю. Саме ви маєте стати тими, хто зупинить відтік молоді у великі міста та за кордон, і створити умови, щоб молодь залишалася на місцях. Ви фактично ті, хто має допомогти молоді у її розвитку та самореалізації, - наголосив Максим Черкашин, керівник громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад».

21.08.2018 - 16:20 | Переглядів: 12307
У Тернополі фінішував унікальний освітній проект з молодіжної політики

Приєднані зображення:

Теги:

молодь освіта

Область:

Тернопільська область

Громади:

Вишнівецька селищна об’єднана територіальна громада Скала-Подільська селищна об’єднана територіальна громада Хоростківська міська об’єднана територіальна громада Шумська міська об’єднана територіальна громада Вишнівецька територіальна громада Шумська територіальна громада Скала-Подільська територіальна громада Хоростківська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

04 жовтня 2022

Війна як виклик для місцевого бюджету: досвід Львівської громади

Війна як виклик для місцевого бюджету: досвід...

Забезпечення оперативного, належного та безперервного виконання місцевого бюджету — один із головних викликів, з...

04 жовтня 2022

Підприємства водопровідно-каналізаційного господарства зможуть отримувати гуманітарну допомогу - реагенти оброблення води

Підприємства водопровідно-каналізаційного...

Міністерство розвитку громад та територій України, компанія KEMIRA AB (Фінляндія) та Українська асоціація підприємств...

04 жовтня 2022

Оновлено перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих територіях і тих, що в оточенні

Оновлено перелік громад у районах бойових дій,...

  Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік територіальних громад, розташованих у районах...

03 жовтня 2022

Аналіз виконання місцевих бюджетів за 8 місяців 2022 року

Аналіз виконання місцевих бюджетів за 8 місяців...

Автор: Ігор Онищук, Шведсько-Український Проект «Підтримка децентралізації в Україні», SALAR...