У Тернополі фінішував унікальний освітній проект з молодіжної політики

Минулого року громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” спільно з Тернопільським національним економічним університетом, Міністерством молоді та спорту України, Комітетом Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” запустили унікальну освітню програму “Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики”.

Ця освітня програма складається зі 100 академічних та 100 дистанційних годин. Протягом трьох освітніх сесій учасники проекту навчалися ефективно працювати з молоддю і для молоді, між сесіями слухачі курсу виконували практичні завдання (проводили тренінги та проекти для молоді), а фінальною роботою стала “Стратегія розвитку молоді громади”.

Програма “Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики” покликана перетворити молодіжних лідерів і працівників органів місцевого самоврядування на фахівців, які володітимуть комплексними знаннями і навичками ефективної роботи з молоддю. Учасниками проекту стали 17 представників об’єднаних громад Волинської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей.

«Для нас дуже важливо, щоб якомога більше молодих людей протягом цього проекту дізналися, якою є молодіжна політика, як держава підходить до залучення молодих людей до участі в процесі прийняття рішень, наскільки важливо розвивати цей процес. Сам формат цього навчання, коли 50% учасників – це фахівці органів місцевого самоврядування, а 50% - представники громадських організацій, є таким, який застосовує у своїй практиці Міністерство молоді та спорту та Рада Європи. Дуже важливо, щоб отримані знання бути втілені в життя на рівні громад, щоб цей приклад і цей досвід пропагувався і показувався по всій Україні. Для цього існують різні можливості, а саме форуми, де збирається молодь, яка займається розвитком молодіжних центрів та молодіжною роботою, і конкурси “Кращі практики молодіжної роботи”, - зазначив під час відеопривітання заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема.

Перший проректор Тернопільського національного економічного університету Микола Шинкарик наголосив: «Унікальний проект тим, що він готує лідерів, які будуть займатися розвитком молодіжного руху в Україні. Я переконаний, що ця освітня програма стане надбанням всієї України і перетвориться на загальнонаціональний проект, загальнонаціональну програму розвитку молодіжного руху і підготовки молодіжних лідерів. Вірю в те, що отримані знання будуть використані на практиці».

На заході були презентовані стратегії розвитку молодіжного руху Вишнівецької, Скала-Подільської, Хоростківської та Шумської ОТГ Тернопільської області.

Заступник селищного голови Вишнівецької ОТГ Сергій Волохатий розповів про молодіжні проекти, які вже реалізовуються в громаді: «Міняю школу»  полягає в отриманні досвіду навчання у колективі іншої школи, спілкування з однолітками з інших шкіл та стимулювання вчителів до підвищення рівня професійності; «День відкритих дверей» дозволяє молоді дізнатися, чим займається апарат селищної ради, та поділитися власним баченням розвитку громади; заходи з патріотичного виховання «Теренові ігри». У стратегії розвитку молоді у Вишнівецькій ОТГ Сергій Волохатий виділив 4 стратегічні цілі: забезпечення якісних освітніх послуг та виховання; розвиток спортивно-відпочинкових зон та покращення діяльності закладів культури; створення умов для розвитку позашкільної та неформальної освіти; підтримка участі молоді у суспільному та громадському житті. Цікавими були пропозиції стипендій найбільш здібним учням, платформи дистанційного навчання, циклу тренінгів «Молодий громадський лідер», екскурсій для молоді до успішних підприємств регіону і т.д.

Щодо Шумської ОТГ, там активно працює дві громадські організації – ГО «Ініціативна Шумщина» та Шумський Пласт. ГО «Ініціативна Шумщина» спільно з міською радою реалізовують велосипедні мандри “Історія рідного краю”, “Відкритий кінотеатр”, тренінги та семінари для молоді. Представниця Шумської ОТГ Марія Терещук представила результати опитування молоді, які показали, що 44% молодих людей планують залишитися жити в ОТГ, 42% налаштовані на переїзд, а 14% ще не визначилися. Відтак, представлена стратегія молодіжної політики сфокусована на створенні умов для втримання молоді в громаді.

Свої проекти стратегій також представили Галина Комінко (Хоростківська ОТГ) та Василь Паламар (Скала-Подільська ОТГ), які робили акцент на пошуку інструментів залишення молоді в громадах.

«Важливим кінцевим продуктом освітньої програми є те, що учасниками були розроблені стратегії розвитку молодіжного середовища у їхніх громадах. Бажаю, щоб ці стратегії не залишилися на папері лише баченням, а щоб ви повернулися у свої громади та втілили їх у життя. Зараз громади гостро відчувають потребу у фахівцях, які працюють з молоддю. Саме ви маєте стати тими, хто зупинить відтік молоді у великі міста та за кордон, і створити умови, щоб молодь залишалася на місцях. Ви фактично ті, хто має допомогти молоді у її розвитку та самореалізації, - наголосив Максим Черкашин, керівник громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад».

21.08.2018 - 16:20 | Переглядів: 6191
У Тернополі фінішував унікальний освітній проект з молодіжної політики

Приєднані зображення:

Теги:

молодь освіта

Область:

Тернопільська область

Громади:

Вишнівецька селищна об’єднана територіальна громада Скала-Подільська селищна об’єднана територіальна громада Хоростківська міська об’єднана територіальна громада Шумська міська об’єднана територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

06 серпня 2020

«U-LEAD з Європою» будує у Нових Санжарах ЦНАП за шведським проєктом

«U-LEAD з Європою» будує у Нових Санжарах ЦНАП...

6 серпня 2020 року в Новосанжарській ОТГ на Полтавщині був підписаний Меморандум про співпрацю громади та Програми ЄС...

06 серпня 2020

АМУ: перші вибори депутатів районних рад новоутворених районів можуть не відбутися

АМУ: перші вибори депутатів районних рад...

Асоціація міст України звернулася до Центральної виборчої комісії щодо можливості призначення перших місцевих виборів...

06 серпня 2020

Навчання депутатів місцевого самоврядування. Чому професійне зростання важливе?

Навчання депутатів місцевого самоврядування....

Децентралізація  в Україні, передача повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад  ставить перед депутатами...

06 серпня 2020

Всеукраїнський конкурс плакатів “Твоя влада. Знай своє місце” - прийом робіт триватиме до 16 серпня

Всеукраїнський конкурс плакатів “Твоя влада....

Центр спільних дій, організовуючи цей конкурс, має на меті популяризувати участь громадян у  житті місцевого...

06 серпня 2020

Як бути ефективним депутатом: посібник для депутатів

Як бути ефективним депутатом: посібник для...

Посібник “Як бути ефективним депутатом” (ЗАВАНТАЖИТИ 1,3 МБ) став своєрідним підсумком реалізації Інститутом...