Довбиська ОТГ готує програму активізації молоді

У Довбиській громаді розпочали роботу над створенням програми активізації молодих людей, задля залучення їх до розвитку громади. Створення молодіжних просторів, навчання молоді нових компетентностей, розвиток існуючих проектів та створення сучасного та креативного дозвілля – все це має формуватись за активної участі молодих людей.

«Ми маємо понад шість тисяч жителів у громаді, із яких близько півтори тисячі – молодь шкільного віку. Ми прагнемо, щоб якомога більше дітей долучалось до наших проектів та акцій, щоб молодь організовувалась та розвивалась. Для цього потрібно створювати молодіжні середовища та навчати дітей», - вважає Віктор Лісовський, начальник управління освіти Довбиської ОТГ.

Для пошуку ідей розвитку молодіжного середовища та напрацювання програми активізації молоді у громаді відбувся тренінг «Проекти та програми розвитку молодіжної політики», який ініціював Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном. Навчання передбачало визначення ідей трансформації існуючих молодіжних просторів та опрацювання алгоритму активізації дітей та молоді.

«Мало відкрити Молодіжний центр чи створити громадську організацію, важливо, щоб там працювали активні люди. Ось це найскладніше, тому що активізм сьогодні – це не лише пости у Фейсбук, чи контроль влади, це робота та особиста участь у розвитку громади», - наголосив Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

За чотири години роботи учасники тренінгу напрацювали ідеї облаштування парку на місці старої школи, пляжу на місцевому озері, створення молодіжної ради, сайту для молоді, молодіжної кав’ярні, запровадження бюджету участі, програми підтримки талановитої молоді, школи неформальної освіти для молодих людей, туристичних походів та інші.

Частина цих заходів та проектів стане основою програми активізації молоді громади. Крім того, на тренінгу були відпрацьовані практичні навички для пошуку ідей, написання проектів та пошуку ресурсів.

«Раніше реалізація ідеї мені здавалась значно складнішою. Лякали труднощі та потреба у грошах, тепер я бачу, що ресурси – це не лише гроші, це і маса нематеріальних речей, які ми всі маємо, але чомусь не використовуємо», - поділилась Дарина Федоровська, студентка.

Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування проводить цикл навчань та заходів у сфері молодіжної політики з метою активізації місцевої молоді та створення відповідних інституцій задля залучення молодих людей то процесу розвитку громад.

17.08.2018 - 16:34 | Переглядів: 16042

Приєднані зображення:

Теги:

молодь

Область:

Житомирська область

Громади:

Довбиська селищна об’єднана територіальна громада Довбиська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

01 липня 2025

Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм

Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...

Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...

01 липня 2025

Підприємливі громади

Підприємливі громади

Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...

01 липня 2025

Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?

Липневі каталоги можливостей: що нового для...

Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...

01 липня 2025

Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю

Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...

У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...