Не призначаючи вибори в об‘єднаних територіальних громадах, Центральна виборча комісія порушує право людей користуватися ресурсами та можливостями децентралізації. Таку спільну заяву зробили представники Дніпропетровських об’єднаних територіальних громад, які очікують вибори на приєднаних територіях восени цього року. Керівництво Томаківської, Мирівської, Васильківської та Софіївської об’єднаних територіальних громад вважать, що дії ЦВК з блокування виборів неприпустимі.
«53% площі Дніпропетровської області вже охоплені об’єднаними територіальним громадами. Сусідні сільради бачать успішний розвиток децентралізованих територій та ініціюють об’єднання. На рішення про проведення виборів очікують сільради, що хочуть увійти до складу Софіївської, Мирівської, Гречаноподівської та Васильківської ОТГ – це понад 18 тис. людей. Також на призначення перших виборів чекає Черкаська ОТГ», - зауважила під час наради з керівництвом області та головами ОТГ в Дніпропетровській обласній державній адміністрації Олена Тертишна, директорка Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном.
Олена Тертишна зауважила, що ЦВК провокує нерівномірний економічний розвиток децентралізованих та недецентралізованих сільських територій. Дії ЦВК блокують адміністративну реформу, порушують конституційні права мешканців громад та відбирають можливість самостійно визначати розвиток громад.
«Виводівська та Вищетарасівська сільради висловили бажання спільного врядування, адже де-факто ми взаємопов’язані. Після приєднання населення громади збільшиться вдвічі, до понад 8 тис., відповідно, збільшаться можливості розвитку. Дії ЦВК з блокування виборів гальмують реформу та перешкоджають створенню спроможних громад», - заявив голова Мирівської ОТГ Володимир Біленко.
Нагадаємо, на засіданні 9 серпня 2018 року Центральна виборча комісія прийняла рішення про зупинення розгляду питання призначення перших і додаткових місцевих виборів у новостворених ОТГ. Таким рішенням ЦВК заблокувала подальший процес формування спроможних громад та реформу місцевого самоврядування в Україні.
Теги:
Область:
Дніпропетровська областьДжерело:
Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 грудня 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...