Як у Бузівській ОТГ гроші розподіляють

У Бузівській ОТГ, що на Жашківщині, фінансову перевагу отримало село, що не є адміністративним центром громади.

Створення ОТГ відкриває нові фінансові можливості, зокрема це — субвенція, що надається з державного бюджету на розвиток інфраструктури сільських територій. Бузівська ОТГ цього року отримала такої субвенції майже один мільйон гривень. 

І хоча існують міфи про зосередження всіх коштів, які має громада, в центральній садибі, бузівці розпорядилися цими коштами по-господарськи. Так, 412 тис. грн. субвенції спрямовано на спорудження водогону в селі Бузівка, бо проблема питної води тут існувала завжди, а 500 тис. грн. виділено для будівництва дороги у селі Зелений Ріг. Хоча населення Бузівки у 3,5 раза перевищує кількість жителів Зеленого Рогу.

Однак справа, на думку Бузівського сільського голови Олександра Фуркала, саме в тому, щоб в ОТГ були об’єднані й усі можливості, й усі проблеми. І вирішувати їх громада збирається не пропорційно розміру території або чисельності жителів, а за принципом однієї родини.

Область:

Черкаська область

Громади:

Бузівська сільська об’єднана територіальна громада

Джерело:

Черкаський край

Читайте також:

16 березня 2026

Мінрозвитку погодило нові проєкти угод про міжнародне територіальне співробітництво

Мінрозвитку погодило нові проєкти угод про...

Міністерство розвитку громад та територій України погодило два проєкти угод про міжнародне територіальне...

16 березня 2026

Статистика для громад: у 2026 році стартує пілот «паспортів» та запрацює єдине цифрове вікно регіональних даних

Статистика для громад: у 2026 році стартує...

Після вимушеної паузи, спричиненої повномасштабним вторгненням, українська статистика починає системно...

16 березня 2026

16 березня 2026

Вакансія для ветеранів: Фахівець із впровадження послуг для ветеранів

Вакансія для ветеранів: Фахівець із...

Проєкт «Відновлення для всіх» (RFA) відкриває набір у команду та запрошує до співпраці фахівця/фахівчиню із...