2 серпня в Домі децентралізації відбувся круглий стіл «Суть ЦНАП та розуміння посади/функцій адміністратора ЦНАП» за участі представників Мінекономрозвитку та Мінрегіону.
За результатами обговорення представники Програми «U-LEAD з Європою», Асоціації міст України, Асоціації ОТГ, Асоціації ЦНАП, експерти аналітично-правової групи Центрального офісу реформ при Мінрегіоні погодились, що при виборі моделі ЦНАП може застосуватися гнучкий підхід до розуміння посади/функцій «адміністратора» та формування структур ЦНАП.
Так, адміністратор може розглядатися як:
Вибір назви посади повинен залежати від основного навантаження на працівника, його функцій та повноважень, їх обсягу.
Важливо зазначити, що кожна громада (орган місцевого самоврядування, що утворив ЦНАП) самостійно вирішує питання організації діяльності ЦНАП відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (п. 5 ч. 1 ст. 16) та інших актів законодавства. Така діяльність має бути раціональною і для влади (без зайвих дій і витрат ресурсів, дублювання роботи посадових осіб, рівномірного навантаження, взаємозаміни), і для споживача послуг. Зокрема, якщо послугу може бути надано невідкладно за одне відвідування ЦНАП, то саме так це і має бути організовано. Це особливо виправдано для ОТГ, коли є утрудненим територіальний доступ до ЦНАП та його віддалених робочих місць.
І найважливіше, щоб у ЦНАП якісно надавався найширший перелік послуг, необхідних громадянам та суб’єктам господарювання. Це особливо актуально для ЦНАП в ОТГ, які повинні показати нову якість життя після реформи.
Детальне пояснення експертів Програми «U-LEAD з Європою» щодо розуміння функцій/посади адміністраторів та підходів до планування раціональних моделей надання адміністративних послуг у ЦНАП: https://bit.ly/2MhpLbY
Поділитися новиною:
09 квітня 2021
Телевізійний конкурс "Наша громада" розпочинає пошук місцевих проєктів розвитку
Телевізійний конкурс "Наша громада" розпочинає...
Стартував конкурс проєктів “Наша громада”, які стимулюватимуть та підтримуватимуть розвиток територіальних громад....
09 квітня 2021
42 експерти розробляли індикатори для системи оцінки ефективності територіальних громад
42 експерти розробляли індикатори для системи...
Триває пілотний етап з розробки системи оцінки ефективності територіальних громад, який програма USAID...
09 квітня 2021
7 громад відбрали для участі в проєкті «Центри...
2 квітня завершився відбір територіальних громад до участі в проєкті «Центри культурних послуг, як інструмент...
09 квітня 2021
Державна фінансова підтримка...
Уряд розширив напрямки бюджетної програми з надання державної фінансової підтримки для сільськогосподарських...
09 квітня 2021
Розвиток інституту старост, співробітництво...
Мінрегіон продовжує відстежувати перебіг реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади...