Зміни у системі фінансування закладів профосвіти мають вирішити проблеми підготовки кадрів, а також дати нові стимули для співпраці з роботодавцями. Для цього фахівці МОН вже розробили низку пропозицій, але вони потребують доопрацювання та консультацій з іншими відомствами. Про це йшлося під час робочої наради з представниками Уряду та бізнесу, яку сьогодні, 1 серпня 2018 року, провели у Міністерстві освіти і науки України.
Учасниками наради стали представники Мінсоцполітики, Міністерства фінансів, Мінрегіону та Мінінфраструктури, а також очільники професійних об'єднань та асоціацій.
“Невелика частина державного фінансування припадає на навчання учнів за професіями загальнодержавного значення. Також державним коштом покривається здобуття загальної середньої освіти учнів, що навчаються у ПТНЗ. Далі весь тягар падає на органи місцевого самоврядування. Ми хочемо додати інші стимули і джерела фінансування, щоб забезпечити доступ до якісної та сучасної професійної освіти, яку сьогодні потребує ринок праці. Тому ми маємо вдосконалити механізм фінансування закладів ПТО і продумати залучення різних джерел для цього процесу. Наразі фахівці МОН розробили кілька механізмів цієї процедури, і я сподіваюсь, що разом ми дійдемо до конструктивних рішень”, - зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Наразі представники МОН підготували 3 ключові пропозиції різнорівневого фінансування закладів профосвіти:
Так, для того, щоб представники бізнесу мали додаткові гарантії у фінансуванні підготовки працівників, учасники розглянули можливість розробки типової угоди, яку роботодавець вкладатиме з учнем та представником закладу освіти. Таким чином учень безкоштовно здобуватиме освіту та отримає робоче місце після закінчення навчання, а роботодавець - кваліфікованого робітника з гарантованим періодом роботи.
Учасники також розглянули інші важливі потреби профосвіти: можливий механізм формування галузевого замовлення, розробку документів, які б систематизували дуальну освіту, сплата податку за устаткування, яке підприємство може безоплатно передати закладу профосвіти тощо.
Наразі сторони домовились розглянути пропозиції МОН з фахівцями своїх відомств та надати свої рекомендації.
Поділитися новиною:
14 квітня 2021
Про 12 громад, 19 сироварень і 23,5 мільйонів гривень. Історія одного проєкту
Про 12 громад, 19 сироварень і 23,5 мільйонів...
Громади Рівненської та Волинської областей об’єдналися заради реалізації масштабного проєкту, профінансованого...
14 квітня 2021
Уряд оновив перелік гірських населених пунктів
Уряд оновив перелік гірських населених пунктів
14 квітня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення змін до переліку населених пунктів,...
13 квітня 2021
АНОНС! 21 квітня – тренінг для адміністраторів локальних компонентів системи «Трембіта»
АНОНС! 21 квітня – тренінг для адміністраторів...
21 квітня 2021 року з 10:00 до 13:00 в Zoom відбудеться тренінг «Забезпечення стабільності функціонування локальних...
12 квітня 2021
Про строкові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком
Про строкові договори з педагогічними...
Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень ЗУ «Про повну загальну середню освіту», до 1 липня 2020 року з усіма...
12 квітня 2021
20 квітня - конференція, присвячена питанням...
20 квітня 2021 року о 9:30 розпочнеться конференція "Політика розвитку МСП на регіональному та місцевому рівнях:...