Сьогодні в Мінрегіоні відбулося засідання наглядової ради Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Під час заходу розглядали результати роботи проекту з липня 2017 по червень 2018 року, а також нові напрямки діяльності впродовж IV фази - до 2020 року.
«Ви одними з перших почали допомагати ламати стіну недовіри до децентралізації, долати скептицизм місцевих чиновників, політиків та жителів громад. Ваша підтримка громад у реалізації проектів водопостачання, водовідведення та поводження з твердими побутовими відходами довела мешканцям міст та сіл, що зміни можливі і залежать вони більшою мірою від них самих. Добре, що ця робота продовжуватиметься. Тішить і те, що проект не думає збавляти обертів в інформаційній та освітній діяльності, а також планує нові напрямки підтримки громад», - сказав під час заходу перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода.
Керівник DESPRO Оксана Гарнець, крім іншого, нагадала, що нещодавно до областей, де працює проект – Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Полтавської та Сумської - додалася ще й Луганська область. Також Оксана Гарнець наголосила, що у планах проекту – робота виключно з об’єднаними громадами в цих областях. «Ми вирішили підтримувати в першу чергу тих, хто, об’єднавшись, продемонстрував готовність до змін і відповідальності. Ми надаватимемо громадам підтримку у покращенні комунальних послуг, а також стратегічному плануванні», - сказала керівник DESPRO.
Довідка
DESPRO — швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва (ШБС/SDC) та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat).
Проект працює в Україні з 2007 року. За підтримки DESPRO реалізовано 152 проекти в селах та ОТГ у сферах водопостачання, водовідведення та поводження з твердими побутовими відходами. Зокрема, за кошти проекту збудовано 1111 км водо-каналізаційних мереж. За 10 років 173 тисячі мешканці шести регіонів отримали доступ до якісніших послуг.
Приєднані зображення:
Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
26 січня 2021
НАДС розпочинає серію онлайн-заходів для...
НАДС спільно з Мінрегіоном та Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» в...
26 січня 2021
Анонс! 2 лютого - вебінар «Інформування та...
Запрошуємо на вебінар «Інформування та залучення населення в роботу публічних інституцій на прикладі ЦНАП»,...
26 січня 2021
Як організувати кіноклуб навіть у найменшій громаді - онлайн-курс
Як організувати кіноклуб навіть у найменшій...
Учителі та викладачі, бібліотекарі та менеджери культурних організацій, громадські активісти та...
26 січня 2021
Під час реорганізації райдержадміністрацій ЦНАП продовжують функціонувати - Мінцифра
Під час реорганізації райдержадміністрацій ЦНАП...
З 2020 року розпочався процес реорганізації районних державних адміністрацій (РДА). Водночас Центри надання...
26 січня 2021
28 січня - вебінар про передачу майнових комплексів закладів освіти громадам
28 січня - вебінар про передачу майнових...
28 січня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”...