В чотирьох громадах Дніпропетровської області - Широківська, Царичанська, Криничанська та Зеленодольська - медичні заклади вже отримали фінансування за договорами з Національною службою здоров’я. Про це повідомила експертка ЦРМС з муніципальних послуг Олена Гладка під час виїзного семінару «Впровадження медичних новацій в громадах», організованого Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування.
"13 липня громади отримали на свої рахунки гроші відповідно до кількості укладених декларації за відповідними капітаційними ставками. Спільно з цими успішними громадами ми проводимо семінар, аби передати практичний досвід, максимально активізувати медичну реформу та підвищувати якість медичних послуг, що надаються в сільській місцевості", - говорить Олена Гладка.
Як один з прикладів успішної приписної кампанії - Царичанська ОТГ, де за три місяці своїх лікарів обрали понад 6 тис. мешканців, тобто кожний другий. Про успішне запровадження медичної реформи колегам з інших громад області розповіла керівниця Царичанського центру первинної медико-санітарної допомоги та сертифікований тренер Програми «U-LEAD з Європою» Наталія Дениско.
«Є два способи реалізації медичної реформи: прийняти на баланс центри медико-санітарної допомоги та зробити реорганізацію (автономізацію) комунальних закладів у комунальні некомерційні підприємства або створити медичні центри «з нуля». Таким шляхом у Дніпропетровській області пішли в Сурсько-Литовській та Криничанській ОТГ. Громада сама обирає власний оптимальний шлях», - говорять експерти.
Під час семінару фінансовий експерт ЦРМС Андрій Мужевський розповів про фінансування по-новому та навчив, як скласти фінансовий план закладу та розрахувати його спроможність. Досвідом реалізації реформи з колегами ділилися представники Сурсько-Литовської та Криничанської громад.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Дніпропетровська областьГромади:
Зеленодольська міська об’єднана територіальна громада Криничанська селищна об’єднана територіальна громада Царичанська селищна об’єднана територіальна громада Широківська селищна об’єднана територіальна громада Зеленодольська територіальна громада Криничанська територіальна громада Царичанська територіальна громада Широківська територіальна громадаДжерело:
Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування
10 липня 2026
Безпечна вода під час війни: результати...
Пошкодження водогонів, тривалі перебої з водопостачанням, використання криниць та альтернативних джерел води стали...
10 липня 2026
Українська урбаністична платформа розпочала всеукраїнське дослідження урбаністичного сектору
Українська урбаністична платформа розпочала...
Громадська організація «Українська урбаністична платформа» розпочинає всеукраїнське опитування професійної спільноти:...
09 липня 2026
Кафедра регіональної політики КНУ імені Тараса...
Кафедра регіональної політики КНУ імені Тараса Шевченка запрошує на магістерські програми для фахівців, які працюють...
09 липня 2026
Не одна модель: як українські громади переосмислюють громадську участь під час війни
Не одна модель: як українські громади...
Повномасштабна війна не лише змінила форми громадської участі а й продемонструвала, що в різних умовах виникають...