Зелений туризм, соціальна інфраструктура та заповідні місцини: досягнення Тузлівської ОТГ

15 травня Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, організував прес-тур для журналістів Одещини до Тузлівської сільської об’єднаної територіальної громади, яка знаходиться у Татарбунарському районі.

За два роки громада, утворена у 2015 році шляхом об’єднання двох сільських рад (семи сіл), реалізувала низку масштабних проектів, частину яких і продемонстрували журналістам.

Як розповіла голова громади Лариса Корнован-Мойсєєнко, за два роки функціонування ОТГ вдалося в рази посилити місцевий бюджет. Якщо у 2015 році два бюджети сільських рад разом складали 3 млн 271 тис. грн, то вже у 2016 році річний бюджет громади перевищив 14 млн 408 тис. грн, а кошторис 2017 року склав понад 26,5 млн грн.

Крім власних доходів, громада отримує субвенцію з державного бюджету на формування інфраструктури. 2016 року Тузлівська громада використала 2 млн 492,48 тис. грн такої субвенції. З них майже півмільйона спрямували на налагодження безперебійного водопостачання у селі Весела Балка, більше мільйона – на ремонт доріг у Тузлах, майже 200 тисяч - на ремонт  дитячого садка у Безім’янці.  Всього ж на благоустрій громади у 2016 році з бюджету виділили 2 млн 288 тис. грн.

У 2017 році близько 270 тисяч гривень вклали у капремонт системи опалення і заміну котла Тузлівського Центру медико-санітарної допомоги, понад 258 тис. грн – у ремонт триквартирного будинку для службового житла лікарям. Ще понад 700 тисяч виділили на вуличне освітлення у селах, зокрема в тих населених пунктах, де його не було взагалі.

Значним досягненням громади стала перемога проекту термомодернізації Тузлівського НВК у конкурсі Державного фонду регіонального розвитку. У реконструкцію покрівлі школи і заходи з термомодернізації вклали 7 млн 312 тис. грн. Зазначимо, що тут навчаються 266 учнів, працюють 26 педагогів.

На благоустрій сіл громади у 2017 році виділили 2,4 млн грн з бюджету.

Провели і благоустрій місцевого стадіону в Тузлах, де тренуються дві футбольні команди. Тут встановили 10 спортивних лавок, висадили 120 дерев, встановили спортивний майданчик та тренажери. У 2018 році за рахунок бюджету планують виготовити проектно-кошторисну документацію на будівництво роздягальні для спортсменів.

2018 року громада отримає 1 млн 257 тис. грн державної інфраструктурної субвенції, які планує спрямувати на капітальний ремонт вуличного освітлення Тузлів та Безім’янки.

Громада минулого року розробила стратегію розвитку до 2020 року за сприяння Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування. Головними цілями є: розвиток туристичної індустрії (створення умов для формування конкурентного місцевого туристичного продукту); ефективне сільське господарство (залучення агробізнесменів, розвиток обслуговуючих кооперативів); розвиток людського капіталу (формування комфортного та безпечного життєвого простору).

Цікавою була й презентація розвитку зеленого туризму в громаді, яку провела провідний спеціаліст з екологічної освіти Національного природного парку «Тузлівські лимани» Світлана Петраківська. Вона розповіла про два туристичні маршрути вздовж місцевих лиманів, про розвиток бердвочінгу (до речі, сюди приїздять туристи, аби поспостерігати за птахами, з Британії, Німеччини, Білорусі), місцеву флору й фауну, унікальні лікувальні грязі і потенціал цієї рекреаційної зони.

Зазначимо, що село Тузли розташоване в 4 км від Чорного моря, на березі солоного озера Бурнас, і було засноване наприкінці ХVІІІ століття . Власне, від тюркського слова «туз» – «сіль» - і походить його нинішня назва.

«У позаминулому столітті у нас був курорт Bad Burnas, добре відомий в Європі. Тут лікувалися Пілсудський і король Румунії Міхай. А в радянські часи нас занедбали, почали розвивати одеські курорти і приодеські. Але такого, як у нас, нема більше ніде. Ми сподіваємося, що журналісти нас підтримають у популяризації наших туристичних маршрутів і рекреаційної зони», - зазначила Світлана Петраківська.

Після огляду школи, дитсадку, Центру первинної медико-санітарної допомоги і стадіону журналісти відвідали Лебедівську косу – природній піщаний насип вздовж Чорного моря. Тут збереглася фактично незаймана природа, але при цьому створено комфортні умови для відпочивальників. А на березі встановлено символічний «нульовий кілометр» як знак початку Лебедівської коси.

16.05.2018 - 13:52 | Переглядів: 9007
Зелений туризм, соціальна інфраструктура та заповідні місцини: досягнення Тузлівської ОТГ

Приєднані зображення:

Область:

Одеська область

Громади:

Тузлівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

01 грудня 2021

Нове шкільне харчування: історія успіху Решетилівської громади

Нове шкільне харчування: історія успіху...

Перед введенням нового шкільного меню, у Решетилівській громаді провели анкетування серед учнів і батьків. Як...

29 листопада 2021

Станція чистоти. Бахмутська громада реалізовує грандіозний проєкт поводження з відходами

Станція чистоти. Бахмутська громада реалізовує...

  На Донеччині завершується будівництво одної з найбільших в Україні сміттєсортувальних станцій, де...

25 листопада 2021

Конкурс "Наша громада": Вознесенська громада отримала виграш та почала впроваджувати проєкт

Конкурс "Наша громада": Вознесенська громада...

  Півмільйона гривень на реалізацію проєкту «Компостуй – громаду гуртуй» громада уже отримала від...

22 листопада 2021

Малу IT-академію для дітей відкрили у Глибоцькій громаді

Малу IT-академію для дітей відкрили у...

Малу IT-академію для дітей відкрили у сесійній залі Глибоцької громади, за підтримки Програми USAID DOBRE. Учні...

18 листопада 2021

Соціальні послуги, дружні до дітей: Бахмут переміг у міжнародному конкурсі ЮНІСЕФ

Соціальні послуги, дружні до дітей: Бахмут...

Проєкт системи підтримки сімей, які виховують дітей з інвалідністю, переміг у міжнародному конкурсі Дитячого фонду...