Верховенство права починається... з туалетів: досвід міста Долини
Ми звикли думати, що верховенство права – це справа високочолих академіків та законодавців. Однак, є більш приземлені речі, в яких виявляються ці життєво важливі принципи життя і урядування громади.
Ще в 2010 році ООН прийняла резолюцію, яка закріплює право людини на воду і санітарію. У документі зазначається, що "Генеральна асамблея проголошує право на безпечну і чисту питну воду та санітарію як право людини, що має велике значення для повноцінного життя і повного здійснення всіх прав людини".
Президент та засновник Всесвітньої туалетної організації Джек Сім зазначає: «Право на туалет є одним з найбільш базових прав людини, мабуть, навіть більш важливим, ніж право на свободу слова. Якщо людина не може відвідати туалет, то про що вона може говорити?».
Тому про те, як дбає місцева влада про забезпечення цього права, можна сказати, чи зацікавлені чиновники в покращенні життя громади.
Важливий крок в цьому напрямку зробила місцева влада міста Долини, що в Івано-Франківській області. Під час обміну досвідом з колегами вони дізналися про виявлену, начебто просту, але суттєву проблему: на кінцевих зупинках громадського транспорту пасажири і водії не мають можливості скористатися туалетом.
«І я подумала, а в нашому місті такі самі люди і такі ж самі зупинки. І теж немає туалетів. То чому не змінити ситуацію на краще?», - розповідає Світлана Сапетна, керуюча справами виконкому Долинської міської ради.
Представники міськвиконкому дійшли до висновку, що важливо не лише забезпечити право громадянина на поїздку, але й право на комфортне очікування. Це стало передумовою для втілення права громадян міста Долини на доступність.
Так, на кінцевих зупинках громадського транспорту в місті Долина з’явилися вбиральні.
Про доцільність, необхідність і важливість такого кроку свідчать неодноразові позитивні відгуки від водіїв автобусів та пасажирів.
Доступність – коли кожна людина може отримати доступ до послуг, що надають органи державної влади. І вона може виявлятися не тільки в гарно облаштованих ЦНАПах, чи зручно розміщеній повній інформації про послуги на веб-сторінці міської ради. Це також елементарні речі, зручності, котрі дають можливість людини почуватися частиною громади, котра турбується про своїх мешканців.
В планах місцевої влади також запровадити в громадських місцях зручності для людей з інвалідністю.
Автор: Марина Говорухіна

Поділитися новиною:
01 грудня 2023
ІІІ Всеукраїнський конкурс «Краща наукова праця з проблематики муніципального права»
ІІІ Всеукраїнський конкурс «Краща наукова праця...
Академія праці, соціальних відносин і туризму за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проводить ІІІ Всеукраїнський...
01 грудня 2023
Проєкт UCORD оголошує відбір додаткових партнерських областей
Проєкт UCORD оголошує відбір додаткових...
Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD планує розширити географію...
01 грудня 2023
Наша суперсила - ділитися досвідом, надихати...
У третьому випуску подкасту «Громади. Історії боротьби й розвитку» мова йшла про те, як згуртованість допомагає...
01 грудня 2023
Головні тези з Форуму муніципального партнерства у Львові
Головні тези з Форуму муніципального...
Форуму муніципального партнерства - це підсумкова подія Сities4Cities | United4Ukraine, присвячена налагодженню...