16 об’єднаних територіальних громад Чернівецької області працювали у 2017 році на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом. Якою є оцінка їх фінансової спроможності – у аналізі експертів Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та проекту SKL International). За словами Яніни Казюк, координатора з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, Група підготувала такий аналіз по кожній області окремо з тим, аби громадам легше було віднайти себе серед великої кількості цифр, а також зробити відповідні висновки.
У цьому матеріалі - аналіз фінансової спроможності громад Чернівецької області.
Експерти відзначили ріст надходжень власних доходів об’єднаних громад цього регіону на одного мешканця. Такий показник по 16-ти ОТГ області збільшився на 723,6 грн та склав 1553,5 грн (у тому числі: по 6-ти ОТГ, утворених у 2016 році цей показник зріс у 2,7 рази та становить 1569,3 грн, а по 10-ти ОТГ, утворених у 2015 році – на 38,0% і становить 1536,1 грн).
ОТГ Чернівецької області у 2017 році змогли спрямувати кошти на проведення капітальних видатків в сумі 141269,3 тис. грн, що в розрахунку на 1 жителя становить 817,1 гривень.
Найбільша штатна чисельність працівників місцевої ради затверджена Сторожинецькою ОТГ – 99 осіб, найменша – Тереблеченською та Чудейською ОТГ – по 21 особі (станом на 01.07.2017). Виходячи з розрахунку чисельності населення громад та чисельності службовців, можна зазначити, що найбільше навантаження на 1 службовця з надання послуг у Чудейській ОТГ – 550 осіб; найменше – в Усть-Путильській ОТГ – 92 особи. За підсумками 2017 року найбільша питома вага видатків на утримання службовців у фінансовому ресурсі ОТГ (без урахування трансфертів) припадає на бюджет Рукшинської ОТГ – 51%, найменша – на бюджет Сокирянської ОТГ – 19 %.
Деталі оцінки фінансової спроможності 16 ОТГ Чернівецької області ТУТ
Нагадаємо, що мета проведеної оцінки полягає в тому, щоб громади могли виявити в себе слабкі місця та виробити необхідні управлінські рішення для їх усунення.
Матеріали розроблено та підготовлено на підставі даних Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, Державної статистичної служби України, обласних державних адміністрацій, експертами Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та проекту SKL International):
Приєднані файли:
Теги:
бюджет бюджет аналітика Яніна Казюк
Область:
Чернівецька областьДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
14 січня 2025
27 січня - одинадцятий діалог «Децентралізація...
27 січня о 13:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбудеться одинадцятий із серії публічних діалогів...
13 січня 2025
У Камʼянці-Подільському відбулася шоста стратегічна сесія щодо розвитку громад та регіонів
У Камʼянці-Подільському відбулася шоста...
Основна тема зустрічі – стратегічне планування для Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької...
13 січня 2025
На своєму місці. Випуск 5. Нікольська громада втратила територію, але не віру в перемогу
На своєму місці. Випуск 5. Нікольська громада...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Нікольську територіальну громада Маріупольського району Донецької області. З...
13 січня 2025
Актуальні питання складання розпорядниками...
На початку нового 2025 бюджетного року розпорядники коштів місцевих бюджетів традиційно складатимуть річну фінансову...