Делегація Донеччини з двадцяти представників громад та місцевого самоврядування відвідала Сумську область, аби вивчити досвід внутрішньої та зовнішньої комунікації.
Політтехнолог Наталя Сабліна вчила представників ОТГ, як презентувати громаду перед інвестором: «Громада має визначити, який саме напрямок інвестицій її цікавить. Інвестору треба надати максимально пільг. Влада має бути стовідсотково відкритою перед інвестором. Треба постійно спілкуватися з партнерами, бути готовими швидко надавати довідки, відкривати офіси з обслуговування інвесторів».
Делегація Донецької області також познайомилася з організацією роботи Березівської ОТГ – першої громади, яка утворилася на Сумщині.
«Ми об’єдналися першими саме тому, що нам не було чого втрачати, і тому що розуміли, що проблеми самі собою не вирішаться. «Нам жити громадою», - такі рядки з урочистої пісні місцевого автора стали нашим кредо. Якщо зможемо згуртувати людей, досягнемо головної мети», – зазначила голова Березівської ОТГ Надія Артеменко.
«Ми приїхали вивчити на досвіді Сумщини, як саме вони вибудовують відносини з інвесторами. Ми хочемо навчитись залучати інвесторів на територію Донецької області, які будуть мати бажання розвивати у нас свій бізнес. Наразі ми співпрацюємо лише з проектами, які допомагають відновлювати постраждалі території. Ми хочемо бути готовими до того, щоб зустріти професійно і донора, і інвестора. Тому громади зараз активно замовляють містобудівну документацію, стратегії розвитку і готують інвестиційні паспорти та комунікаційні стратегії. Саме для цього ми і приїхали, щоб люди розуміли, навчались, яким чином потрібно комунікувати. Адже 5 ОТГ Сумщини мають 5 розроблених та затверджених стратегій розвитку, дві громади планують розробляти брендбуки. Сумська область з точки зору комунікування реформ – одна з найкращих практик в Україні в цій сфері. Саме Сумський ЦРМС має свій окремий журнал, в якому роз’яснюються всі моменти реформи децентралізації. Він розповсюджується на всій території області та планує поширення на територію всієї держави. Тут є міста, в яких є чому навчитись. В Сумській області робота ведеться для залучення зовнішніх додаткових джерел, і все на високому рівні, не зважаючи на кордон з Росією», - поділився враженнями директор Донецького ЦРМС Артем Вівдич.
Тренінг відбувся в рамках Програми «U-LEAD з Європою». Як зазначив директор Сумського ЦРМС Олександр Хоруженко, сьогодні ми приймаємо делегацію Донеччини, а завтра - інша область приймає нас. Адже для 24 ЦРМС, серед яких є Сумський, передбачені варіанти горизонтальних обмінів досвідом і спільні заходи.
Тож Сумський ЦРМС спільно з головами ОТГ та представниками місцевого самоврядування планує у 2018 році близько 20 стаді-турів у інші області. Також планується 7 візитів з інших областей на Сумщину.
Відео:
Приєднані зображення:
Область:
Донецька область Сумська областьДжерело:
Сумський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
16 січня 2021
Гранти Посольства Фінляндії для громадських організацій
Гранти Посольства Фінляндії для громадських...
Це гранти для громадських організацій, що борються за зменшення бідності, дотримання прав людини та сталий розвиток....
16 січня 2021
Рекорд України - 30 років поспіль на посаді голови громади
Рекорд України - 30 років поспіль на посаді...
Як має працювати голова громади, щоб мешканці 30 років поспіль не сумнівалися у правильності свого вибору. Історія...
15 січня 2021
Фінансування районних рад новоутворених районів – роз’яснення експертів
Фінансування районних рад новоутворених районів...
Експерти з фінансових питань Офісу підтримки реформи з децентралізації при Мінрегіоні підготували коротке роз’яснення...
15 січня 2021
18 січня - вебінар для освітніх управлінців про...
18 січня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...
15 січня 2021
Децентралізація і культура: завдання – зберегти...
Не допустити безпідставної ліквідації жодного районного закладу культури. Кожен з них – бібліотеки, мистецькі школи,...