29 вересня 2023
Logo slogan

Як зробити об’єднану громаду справді єдиною: секрети успіху Авангардівської ОТГ

Авангардівська ОТГ де-юре – одна з наймолодших об’єднаних громад в Одеській області, адже перші вибори тут пройшли 29 жовтня цього року. Однак до того, як Авангард і Прилиманське об’єдналися, тут було проведено чимало роботи з розрахунком на майбутнє, тож тепер робота у Прилиманському, яке приєдналося до Авангарда, просто вирує. Про це Одеському Центру розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, розповіли мешканці ОТГ.

Про першочергові та середньострокові плани роботи у Прилиманському говорить голова громади Сергій Хрустовський: «Це ремонт доріг (вуличної і міжквартальної мережі), вуличного освітлення, встановлення камер відеоспостереження, придбання техніки для прибирання вулиць і доріг. Це все поточні і щоденні питання. Вже до кінця поточного року в Прилиманському буде проведено капітальний ремонт проїжджої частини вулиці Східної; парадних (заміна вікон та дверей) у багатоквартирних будинках №1 по вулиці Нова, №217 і 219 по вулиці Центральній, №120 і №120а по вулиці Нижній та №48 по вулиці Оборонній; реконструкцію вуличного освітлення вздовж автотраси Одеса—Білгород-Дністровський від вулиці Нової до вулиці Флотської. Стратегічними ж завданнями для розвитку всієї об’єднаної громади сьогодні є будівництво дитячих садків у Прилиманському та на 190 місць в Авангарді (в житловому масиві «Сьоме небо» (2018-2019 роки), реконструкції будинку культури в селі Прилиманське (2018 рік) та Прилиманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (2018-2019 роки), будівництво загальноосвітньої школи в смт Авангард (2018-2019 роки). Завдання та плани непрості, але цілком реальні та вкрай необхідні до виконання на території громади».

Перші кроки: транспорт, комунікація, дружба

Одне з перших питань, яке було вирішено ще до виборів, - транспортне сполучення. Для цього комунальне підприємство «Авангардкомунсервіс» придбало транспорт, який курсуватиме після новорічних свят за маршрутом: село Прилиманське – мікрорайон «Сьоме небо» - промтоварний ринок «Сьомий кілометр» - Авангард. Завдяки цьому мешканці громади зможуть зручно пересуватися між населеними пунктами та їздити на роботу і назад, адже чимало місцевих жителів працюють на найбільшому у Східній Європі промтоварному ринку, відомому в усій Україні.

Другий напрямок роботи – налагодження комунікації між мешканцями Прилиманського та керівництвом ОТГ. Для того, аби всі питання могли вирішуватися оперативно, в Авангардівській ОТГ було утворено посаду ще одного заступника селищного голови, яку обійняв Ігор Іванов. Він постійно перебуває в Прилиманському та проводить прийом громадян, опікується проблемами саме цього населеного пункту.

І третій важливий пункт у програмі реального об’єднання – налагодження довірливих стосунків всередині ОТГ. Для цього в селі Прилиманському вперше після виборів було проведено акцію з спільного прибирання вулиць і центральної площі.

«Спочатку в селі так здивувалися, мовляв, хто ж на цей суботник прийде. А потім справа пішла, причому так активно, що люди працювали до вечора і не хотіли розходитися. Там в центрі багато років росли якісь дерева, схожі на ялинки. І під час суботнику раптом з’ясувалося, що насправді це – кущі самшиту, які треба постійно підрізати, формуючи охайні крони. Так і зробили, тепер там – краса! А депутати почали купувати бензопили навіть за свій рахунок, аби навести лад в чагарниках та на вулицях, бо побачили, що є гарний приклад. Один з депутатів вже зайнявся тим, щоб провести освітлення на вулиці, де знаходиться його виборчий округ. І люди не вірять своїм очам. Вони завжди чули, що грошей нема і що нічого зробити не можна. А тепер вони і не вірять, і вірять одночасно. Хочеться, щоб мешканця села зрозуміли, що робитися все має дружно, разом, тоді і влада буде виконувати свої функції», - розповідає редактор місцевої газети Ірина Вишневська.

Медицина, благоустрій, бюджет

Зараз у громади стоїть нагальне питання – якомога швидше вирішити термінові проблеми Прилиманського (у цьому має суттєво допомогти досвід Авангарда, який вже пройшов через схожі процедури) та далі рухатися у напрямку покращення якості життя мешканців об’єднаної громади.

Наприклад, в Авангарді вже функціонує гарна амбулаторія загальної практики сімейної медицини, обладнана всім необхідним. Тепер перед громадою постало питання медичного забезпечення мешканців дачних кооперативів, що розташовані на території колишньої Прилиманської сільської ради, тобто за межами населеного пункту. Аби члени громади не лишилися осторонь, в громаді є можливість створити пересувні амбулаторії. Крім того, на території громади налагоджена цілодобова робота швидкої допомоги, місце дислокації - жилмасив «Сьоме небо».

Ще одне важливе питання – благоустрій цвинтаря у Прилиманському. До речі, в Авангарді це питання давно вирішено: родичі покійних не мусять фізично відшуковувати вільні місця на кладовищі, а роблять це через електронну базу, відкрито та прозоро. Також для наведення ладу на прилиманському цвинтарі закуповується відповідне обладнання, буде проведено зовнішнє освітлення, воду, зроблено нову огорожу тощо.

Обов’язково вирішать і проблему каналізації в селі. Колись на такі ж потреби Авангард витратив чимало років, долаючи бюрократичні перепони та інші складнощі, зараз же тут сподіваються, що схоже питання вдасться вирішити швидше, користуючись набутим досвідом. А похвалитися Авангарду є чим, адже у селищі не лише вирішено питання водопостачання і каналізації, а й облаштовано повністю комп’ютеризовану систему управління і сповіщення про аварії, тож за роботою всієї системи можна спостерігати в цілодобовому режимі онлайн.

Адміністративні ж послуги жителі Прилиманського вже більше року отримують у Авангардівському ЦНАПі, де надають близько 40 послуг – без черг та оперативно.

«Ми знаємо, що коли йдеться про Авангард та наші досягнення, деякі наші колеги з інших населених пунктів зітхають: мовляв, звісно, у вас же «Сьомий кілометр». Але мушу зауважити, що надходження від ринку складають лише 10% у нашому бюджеті. Все інше – результат копіткої праці, прозорих механізмів роботи влади та зрозумілих всім алгоритмів взаємодії з бізнесом. У Прилиманському теж люди працюють на «Сьомому кілометрі», і бізнес там також мають. Але бюджет і результат зовсім інший. Але це скоро зміниться», - впевнена заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Інна Дмитренко.

14.12.2017 - 13:43 | Переглядів: 17855
Як зробити об’єднану громаду справді єдиною: секрети успіху Авангардівської ОТГ

Приєднані зображення:

Область:

Одеська область

Громади:

Авангардівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

27 вересня 2023

Як громада зуміла не лише знайти шляхи утримання локального бізнесу, але й залучити нових інвесторів

Як громада зуміла не лише знайти шляхи...

  Бердичівська громада, що на Житомирщині, складається лише з трьох населених пунктів, але досить...

01 вересня 2023

У Лановецькій громаді налагодили вивіз ТПВ завдяки допомозі Програми USAID DOBRE

У Лановецькій громаді налагодили вивіз ТПВ...

Лановецька громада практично вирішила давню проблему зі збором та вивозом твердих побутових відходів. Уся система...

31 серпня 2023

Як Сергіївська громада використовує закордонний досвід для розвитку локальної економіки

Як Сергіївська громада використовує закордонний...

Історія успіху громади, яка разом із U-LEAD активно працює над пошуком інструментів, ресурсів та можливостей для...

31 серпня 2023

Як завдяки децентралізації Шумська лікарня отримала нове життя

Як завдяки децентралізації Шумська лікарня...

Шумська міська лікарня на Тернопільщині сьогодні обслуговує не лише понад 20 тисяч мешканців громади, а й пацієнтів...