Делегація Сумщини вивчала польський досвід у сфері подолання надзвичайних ситуацій для ОТГ
Представники служб ДСНС та органів місцевого самоврядування, відповідальних за безпеку та громадський порядок в регіонах України, експерти з питань децентралізації у рамках Програми "Study Tours to Poland" здійснили навчальну поїздку у Варшаву та Мазовецьке воєводство.
Метою зустрічі було надання українській стороні польського досвіду у сфері управління кризовими ситуаціями та вивчення польського досвіду створення Центрів безпеки громад для того, щоб подібні структури збудувати в 2018 році в трьох пілотних областях – Донецькій, Вінницькій та Сумській.
Сумщину представляла делегація у складі голови Краснопільської ОТГ Юрія ЯРЕМЧУКА, першого заступника начальника ГУ ДСНС у Сумській області Андрія ОЛЕЙНІКОВА та команди Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування: директора центру Олександра ХОРУЖЕНКА, радника з питань децентралізації Дмитра ЛУК’ЯНЦЯ.
Делегатів ознайомили із системою кризового управління і безпеки в Польщі, з державною системою порятунку і пожежогасіння. Окремо говорили про функцію Міністерства внутрішніх справ та адміністрації, як головного організатора системи безпеки, його компетенцію та відносини: міністр – воєвода – представники самоврядування. Детально ознайомили із Державною рятувально-протипожежною системою Польщі, яка побудована на основі досвіду Бельгії, Німеччини, Франції, Голландії.
«Кожен пожежний, поліцейський тепер вміє зупинити кров, відновити дихання, використати дефібрилятор за будь-яких кризових ситуацій. На це пішло 15 років. Вчили, переучували, всі зміни дуже болісні. Кожен рятувальник зобов'язаний 80 годин провчитися практикам і здати іспит, – розповів Олександр Хоруженко. – Реформи за один день не робляться. Це теж важливо розуміти. Тут кожен розуміє свою роль при аваріях чи катастрофах».
Показали українським представникам Центр безпеки і запобігання кризовим ситуаціям м. Варшави. За словами Олександра Хоруженка, це розрив шаблонів і в технічному оснащенні, і у філософії створення атмосфери безпечного міста. Не слідкування за своїми громадянами, а моніторинг ситуацій і реагування там, де це необхідно. 7 000 камер, ситуативні конгрес-центри, інструмент управління для сучасного очільника міста.
«Вивчаючи польський досвід, спільно з Мінрегіоном, ДСНС та керівниками ОТГ плануємо для громад в нашій області цікаві й сучасні рішення, готуємо проекти створення нової системи цивільного захисту та Центрів безпеки громад», – прокоментував Олександр Хоруженко.
Поїздка здійснена за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".

Приєднані зображення:
Область:
Сумська областьДжерело:
Сумський Центр розвитку місцевого самоврядування

Поділитися новиною:
23 травня 2022
Про розширення повноважень місцевих голів на...
24 травня 2022 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...
23 травня 2022
Особливості бюджетного процесу в умовах воєнного стану (оновлюється)
Особливості бюджетного процесу в умовах...
Останні оновлення виділені кольором В умовах воєнного стану надзвичайно важливо забезпечити оперативне, належне та...
21 травня 2022
«Ми тут у вас, в Україні, руйнуємо те, чого і...
Іван Самойленко про те, як живе «напівокупована» громада, з надією прислухаючись до вибухів з боку...
20 травня 2022
PROSTO психологічна підтримка керівників ЦНАП
PROSTO психологічна підтримка керівників ЦНАП
Керівники ЦНАП мають дуже широкий діапазон задач. Вони вирішують питання забезпечення, піклуються про команду,...