У громадах Чернігівщини запрацювали перші медіатеки

Про інклюзивну освіту в Україні заговорили не так давно, але ставлення до дітей з особливими потребами та їхніх батьків у суспільстві дуже швидко змінюється.

У школах створюються інклюзивні класи, для забезпечення потреб особливих учнів трансформується освітній простір, перетворюючись на безбар’єрний та дружній. Діти з інвалідністю можуть спілкуватися з однолітками, вчитися, брати участь у шкільних конкурсах та святах, а звичайні діти стають більш уважними, дружніми та відповідальними, розуміючи, що поруч є ті, кому потрібна допомога та підтримка.

Громади Чернігівської області не стоять осторонь проблем дітей з особливими потребами і активно долучаються до створення спеціальних освітніх просторів – медіатек, що є складовою соціальної програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», яка підтримується Благодійним Фондом Порошенка.

Перша медіатека (саме не в обласному центрі, а у громаді) запрацювала у Корюківській ЗОШ №4 в листопаді. На її створення було виділено 511 тисяч гривень із міського бюджету. Завдяки новітнім технологіям та яскравим і сучасним меблям стара класна кімната перетворилася на інтерактивний  простір, де можуть навчатися, відпочивати та розвиватися всі діти в залежності від їх потреб та здібностей. Кімната поділена на робочу та ігрову зони. У робочій – комп’ютери, зручні столики для занять. Кольорові та зручні крісла, дивани, килим, стіл для піскотерапії, цікаві книги на полицях, проектор для перегляду фільмів, іграшки – це все створює настрій для відпочинку та дитячих ігор.

Тобто медіатека – це як бібліотека, тільки більш сучасний простір, створений для розвитку дитини в залежності від її потреб.

А першого грудня запрацювала медіатека для дітей Деснянської громади. І хоча у Деснянському навчально-виховному комплексі сьогодні це поки що простір для молодших школярів, керівник закладу Костянтин Римарєв обіцяє, що наступного року медіатека запрацює і для старших класів. «У медіатеці крім художньої літератури є інтерактивні засоби отримання інформації і мультимедійний комплекс, сама медіатека ділиться на кілька зон: кругова зона, де діти спілкуються між собою, робоча зона, інтерактивна зона, зона трансформерів, де діти можуть працювати в групах», - каже директор.

На облаштування цієї кімнати Деснянською громада вклала 220 тисяч гривень. За ці гроші зробили ремонт, купили меблі та комп’ютерну техніку.

За словами педагогів, дітям дуже подобаються заняття у медіатеках. Адже саме тут створений дружній до дитинипростір, а тому уроки стають схожими на гру та звичайне спілкування. Тетяна Заболотна, вчитель 2-Б класу Деснянського НВК, розповідає: «Ми дуже полюбляємо в цьому кабінеті навчатися, бо для наших дітей є всі можливості для навчання: це і комп’ютери, і можливість показати відео, і така домашня атмосфера, де діти можуть відпочити і цікаво провести дозвілля».

Чернігівщина долучилася до проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» у квітні 2017 року. З початку року в області відкрито шість Медіатек, а до кінця року планується створити ще дві. За даними Благодійного Фонду Порошенка, з нового навчального року в інклюзивних школах-учасниках освітнього проекту працюють майже сто медіатек.

06.12.2017 - 19:33 | Переглядів: 2946

Приєднані зображення:

Теги:

освіта

Область:

Чернігівська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:
075825db47ef2aaff961ffe6931d1f67

20 липня 2018

У Старокозацькій ОТГ побудують потужну...

На території Старокозацької об’єднаної територіальної громади (Білгород-Дністровський район Одещини) незабаром...

69c98e8c7effd26a203de8321dd7bd40

20 липня 2018

Ланнівська ОТГ ремонтуватиме дороги спільно з...

Менше року пройшло з моменту перших виборів у Ланнівській об’єднаній територіальній громаді (Карлівський район...

62c6e1b17f45985ee8169910d2346edb

19 липня 2018

У Любомльській ОТГ відкрили модернізований...

19 липня в Любомльській об'єднаній громаді, що на Волині, відкрили модернізований міськрайонний центр надання...