Голова Царичанської об’єднаної громади Геннадій Сумський: «Наша громада стала більш спроможною, креативною та активною»

Автор: голова Царичанської об’єднаної громади Геннадій Сумський

Наша громада стала учасником Форуму «3D: Децентралізація-Дніпропетровщина-Досвід», який організував 28-29 листопада 2017 року Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».  Готуючись до Форуму спільно з експертами Дніпропетровського ЦРМС  ми проаналізували  прогрес впровадження Стратегії розвитку нашої громади і прийняли одностайне рішення – стати спікерами Форуму.

Чому ми вирішили презентувати свою Стратегію розвитку? Насамперед тому, що плануючи розвиток інфраструктури громади, своїм ключовим завданням поставили питання виявлення реальних потреб жителів, бачення плану розвитку громади їхными очима, визначення пріоритетів у вирішенні тих чи інших проектів. Саме тому, формуючи та створюючи головний стратегічний документ розвитку нашої території, ми намагались залучити якомога ширше коло жителів громади до співпраці. Люди різних професій, віку, політичних поглядів, віросповідання пропонували своє бачення та приймали виважені рішення щодо пріоритетів та векторів розвитку населених пунктів, у яких вони проживають. Розроблена таким чином стратегія відображає інтереси усіх громадян, а тому сприймається громадою як «своя». Хто ж краще знає проблеми села, як не його мешканці.

У підготовці проектів реалізації Стратегії нам дуже допомагає Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEADз Європою», та партнери з інших міжнародних організацій, зокрема, програми DOBRE, де в рамках Проекту командою експертів і була проведена саме така діагностика, на основі якої розроблена Стратегія сталого розвитку Царичанської територіальної громади до 2025 року.

За час її реалізації змінилося багато важливих чинників: Царичанська об’єднана територіальна громада почала рахувати кошти. Почала оцінювати, наскільки потрібний й ефективний той чи інший проект. Тобто будь-які речі в громаді робляться для того, щоб люди знизу відчули, що насправді для них щось змінюється. І найголовніше, що вони роблять це не для "галочки". Вони роблять це для своїх мешканців. Для нас це найважливіший аргумент: що мешканці скажуть про нас, як про владу.

Всі проекти, реалізовані в нашій громаді – досить успішні: це відкриття Центру розвитку та благоустрою с. Юр’ївка (в колишній будівлі сільської ради після ремонту розміщено відділ розвитку с. Юр’ївка та прилеглих сіл, ФАП, бібліотеку, клуб); капітальний ремонт, утеплення фасаду, заміна вікон та дверних блоків в ДНЗ «Берізка»; реконструкція будівлі під розміщення дитсадка у Лисківці; вуличне освітлення центральних вулиць як Царичанки, так і віддалених сіл; капітальні ремонти доріг (відремонтовано 12 км вулиць), реконструкція вентиляційної системи їдальні в Царичанській школі.

Всього із запланованих 42 проектів реалызовано 35. На сьогодні ще продовжуються роботи по реконструкції будівлі Преображенського ФАПу, ремонт покрівель на трьох багатоквартирних будинках та інші. Та громада постійно працює над втіленням в життя нових ідей, нових проектів.
В Царичанській ОТГ започаткована ідея підвозу дітей із приєднаних до центральної садиби сіл до позашкільних навчальних закладів Царичанської селищної ради, де вони відвідують секції та гуртки. Цим нововведенням задоволені як діти так і вчителі та батьки. Наша громада стала учасником пілотного проекту по первинній медицині.

Надіюсь, згодом, кожен із мешканців громади відчує на собі переваги децентралізації та буде задоволений рівнем соціального, культурного, освітнього життя громади. Головне – мати команду однодумців, які підтримують нові ідеї, втілюють їх у життя задля задоволення потреб жителів громади. Хоча кожному мешканцю особисто не догодиш. Одні хочуть відремонтувати цей відрізок дороги, другі - саме інший. Все зробити одночасно – неможливо, головне – ставити мету і рухатися вперед.
І все ж, жителі громади стали більш активними, готові брати участь у реалізації проектів розвитку. Ми залучили молодь. До речі, в громаді успішно реалізується проект «Молодь Царичанської громади за майбутнє- робототехніка для освіти та відпочинку», розвиток СТЕМ-освіти. Підприємці, фермери, відчуваючи результати нашої роботи, активно беруть участь у співфінансуванні та надають посильну допомогу в організації тих чи інших заходів.

Амбітних планів дуже багато. Це, насамперед, і впровадження надання якісних медичних послуг, освітянських та адміністративних (плануємо відкрити ЦНАП з відділеними робочими місцями, щоб охопити якомога більше жителів далеких сіл наданням послуг), будівництво міні-заводу з переробки та утилізації ТПВ, «рятування» найчистішої річки Оріль. А також реконструкція Прядивської амбулаторії під школу, відновлення стадіону «Діброва» та центральної площі селища, продовження ремонтів доріг та освітлення, налагодження транспортного сполучення між населеними пунктами в ОТГ. Ці проекти ми і обговорювали на Форумі «3D: Децентралізація-Дніпропетровщина-Досвід», який організував 28-29 листопада 2017 року Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», за результатами якого саме наша громада отримала сертифікат ефективності впровадження Стратегії свого розвитку.

На разі наша громада стала більш спроможною, креативною та активною, набула повноважень для прийняття відповідних рішень. До об’єднання - була залежна від району, обмежена в прийнятті самостійних рішень, коштів вистачало лише на енергоносії, заробітну плату, на соціально-захищені статті.

А тим селам, хто ще не об’єднався, хочеться побажати «встигнути попасти в останній вагон потяга», адже два роки – це досить великий термін. Це два роки втрачених можливостей.

30.11.2017 - 20:15 | Переглядів: 9170
Голова Царичанської об’єднаної громади Геннадій Сумський: «Наша громада стала більш спроможною, креативною та активною»

Область:

Дніпропетровська область

Громади:

Царичанська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

27 липня 2021

Інвестиції та розвиток підприємництва: Дрогобицька громада створила інвестиційну візитівку

Інвестиції та розвиток підприємництва:...

У Дрогобицькій громаді представили проєкт "Інвестиційна візитівка" (ПЕРЕЙТИ), метою якого є залучення інвестицій та...

27 липня 2021

Як долучити старшокласників до розробки проектів розвитку шкіл - практика Полтавщини

Як долучити старшокласників до розробки...

  Рада Європи спільно з Мінрегіоном започатковує серію публікацій про Кращі практики – переможці конкурсу...

26 липня 2021

Чим Синевирська громада хоче зацікавити туристів

Чим Синевирська громада хоче зацікавити туристів

Синевирська громада створена торік у листопаді. Щороку цей край відвідують понад двісті тисяч туристів – це відомий...

22 липня 2021

Сад на місті звалища та діамантовий кратер: чим може здивувати туристів Іллінецька громада

Сад на місті звалища та діамантовий кратер: чим...

Іллінецька громада, що на Вінниччині, за роки свого існування втілила не один проєкт. Тут на місці сміттєзвалища...

20 липня 2021

Як громаді на Львівщині вдалося сформувати більш якісну освітню мережу

Як громаді на Львівщині вдалося сформувати...

Бібрська громада на Львівщині за допомогою Програми "U-LEAD з Європою" сформувала якісну освітню мережу. Про це...