Насичене життя невеликої Грабовецької громади

Враження про єдину в Стрийському районі на Львівщині об’єднану громаду формується вже на в’їзді – працює важка техніка, ремонтують дорогу. Навпроти сільської ради є дитячий майданчик, де бавляться діти, а сама рада ділить приміщення з бібліотекою, ЦНАПом і народним домом.

Отже, перше враження таке, що в громаді вміють економити гроші. Далі, із розмови з працівниками, розуміємо, що і витрачати тут також знають на що. Спеціаліст фінансово-економічного відділу Романа Лев-Караєва розповідає, що вже другий рік поспіль у всіх шести селах ОТГ робиться вуличне освітлення: «Місцями провели заміну мереж, опор і ліхтарів, а решту встановлюємо, бо в більшості сіл освітлення не було ніколи. Уявляєте, як приємно вражені мешканці, коли вони отримали послугу, якої раніше не було».

Не лише свої власні кошти громада вкладає у розвиток – використовують усі зовнішні можливості. Так, наприклад, за кошти обласного бюджету на початку навчального року отримали новий «Школярик», а в рамках програми «Розвиток освіти Львівщини на 2017 рік» придбали п’ять шкільних дощок та сім фліпчартів майже на 20 тис. гривень. І ще один масштабний проект за обласні кошти, який реалізують у громаді: встановлення у селі Грабовець спортивного міні-футбольного майданчика зі штучним покриттям розміром 42 х 22 м на загальну суму понад 1 млн грн, який співфінансують з бюджету громади. Також доклали своїх коштів до обласної програми наповнення кабінету захисту вітчизни.

Знайшли й мільйон на співфінансування ремонту доріг, що належать до районного та обласного відання, бо, як стверджують у громаді, пересічні мешканці не знають, за яку ділянку дороги який орган місцевої влади чи самоврядування відповідає – їм потрібні однаково добрі автошляхи.

Найактуальнішу проблему сьогодення – сміття – тут також почали вирішувати. В усіх шести селах ОТГ з’явилися 12 контейнерів для збору пластикових пляшок. Також сільська рада провела конкурс на вивезення сміття, і новий постачальник послуг не лише впровадив сортування та роздільний збір твердих побутових відходів, а й удвічі збільшив частоту вивозу і суттєво понизив ціну.

Ще одну соціальну проблему – із чергами у дитячий садочок – також вдалося вирішити, створивши другу групу на 24 дитини у садочку села Довголуки.

А нещодавно рішенням сесії Грабовецької сільської ради створили комунальне підприємство «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини Грабовецької сільської ради» для забезпечення громадян населених пунктів громади первинною медико-санітарною допомогою. Придбали для ФАПів сумки-холодильники для перевезення вакцини і медичних препаратів, а також сухо-жарові шафи для стерилізації медичного інструментарію.

Для зручності взаємин із громадою і подолання бюрократичних перешкод адміністрація ради придбала програму господарського обліку, куди вносяться всі дані про мешканців громади: від площі земельної ділянки до поголів’я худоби, щоб секретарі могли швидко видавати потрібні довідки.

Голова Грабовецької ОТГ Богдан Барабаш – людина оригінальна, творча і спортивна, бо кабінет у нього не великий і просторий, а маленький і прозорий, а ще він успішний тренер спортивної команди з волейболу ВК «Конюхів», яка минулого року стала срібним призером на обласних змаганнях. Можливо, працівників ради надихає своїм прикладом голова, а може й свого ентузіазму вистачає, але більшість працівників ради їздять на роботу на велосипедах.

Довідково. Грабовецька сільська громада об’єдналася 25 жовтня 2015 року. Населення громади 4249 чол. і входять туди села Грабовець, Довголука, Воля-Довголуцька, Конюхів, Колодниця і Монастирець.

Матеріал підготували у Львівському Центрі розвитку місцевого самоврядування, що діє за підтримки Програми ЄС «U-LEAD з Європою».

30.11.2017 - 13:30 | Переглядів: 9323
Насичене життя невеликої Грабовецької громади

Приєднані зображення:

Область:

Львівська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

15 жовтня 2020

У Кременчуці відкрили перший в Україні Центр професійного навчання команд ЦНАПів

У Кременчуці відкрили перший в Україні Центр...

Кременчуцький центр надання адміністративних послуг (надалі — ЦНАП) є одним із найкращих в Україні. Досвід його...

09 вересня 2020

Сучасний ЦНАП Полонської ОТГ: два роки після відкриття

Сучасний ЦНАП Полонської ОТГ: два роки після...

У Полонській ОТГ, що на Хмельниччині, вже два роки працює сучасний ЦНАП, створений за підтримки Програми "U-LEAD з...

09 вересня 2020

Районна лікарня на утриманні громади. Досвід Сновської ОТГ

Районна лікарня на утриманні громади. Досвід...

Сновська ОТГ Чернігівської області чотири роки тому взяла на баланс районну лікарню і досі фінансує зарплати...

03 вересня 2020

Як власна «вторинка» береже життя громади. Досвід Тернопільщини

Як власна «вторинка» береже життя громади....

Скалатська ОТГ Тернопільської області у 2016 році врятувала від закриття районну лікарню. Сьогодні витрати на...

02 вересня 2020

Багатофункціональний спортивний майданчик відкрили у Байковецькій ОТГ

Багатофункціональний спортивний майданчик...

Багатофункціональний спортивний майданчик для баскетболу, футболу та тенісу відкрили поблизу опорної школи у селі...