Вудочки для підприємців: досвід Баранівської ОТГ
У Баранівській ОТГ Житомирської області наступного року планують виділити 500 тис. грн на безвідсоткові кредити для розвитку малого бізнесу.
Баранівська ОТГ Житомирської області перемогла у конкурсі Євросоюзу і незабаром отримає грант, який дозволить їй профінансувати три ключові проекти, що мають докорінно змінити життя громади. Про це розповів голова Баранівської ОТГ Анатолій Душко.
- Наприкінці травня ми подали на конкурс наші концептуальні ідеї, сформувати які нам допоміг Інститут громадянського суспільства, – сказав пан Душко. – Ці ідеї ми об’єднали під загальною назвою «Створення молодіжного агрокластеру». Проект включає кілька напрямків. Перший – створення сироварні в одному з сіл нашої громади, де один з підприємців вже розпочав будівництво ферми на 1000 голів худоби. Другий напрямок – будівництво критого ринку у центрі міста – під це ми маємо земельну ділянку площею 1600 кв. м. За нашим задумом, ринок має бути не тільки місцем для торгівлі, але й своєрідним місцевим театром, де можна буде відпочити. Третій напрямок – закупівля холодильників для заморозки ягід, яких чимало у довколишніх лісах. Наш проект переміг. Зараз ми захищаємо його бюджет, тому я поки що не можу назвати об’ємів фінансування та конкретних умов. Натомість можу сказати, що усі контракти мають бути підписано до кінця року.
Читайте також:
Щоб громада стала брендом: експерти допомогли Баранівській ОТГ створити стратегію розвитку
За словами Анатолія Душка, наступного року Баранівська громада планує приділити особливу увагу підтримці місцевого підприємництва.
- У бюджеті наступного року ми плануємо виділити близько 500 тис. грн на розвиток малого бізнесу і оголосимо відповідні конкурси, – продовжує пан Душко. – Ця допомога буде своєрідним безвідсотковим кредитом, який згодом треба повернути. Можливо, хтось з жителів громади захоче розводити гусей, качок, індиків, кіз... Ми маємо дати людям своєрідні «вудочки», за допомогою яких вони наловлять «риби». Це збагатить і самих людей, і громаду.
Анатолій Душко розповів про плани кількох підприємців щодо вирощування і переробки у Баранівській ОТГ льону, адже Житомирщина здавна славилася льонарством. Він також розповів, що веде переговори з одеськими інвесторами щодо побудови на території громади теплової міні-електростанції, яка використовуватиме відходи деревини. На території ОТГ багато лісів, є кілька пилорам, отже, з сировиною проблем не буде. Попередня вартість проекту становить 7 млн доларів.
Голова громади вже має успішний досвід реалізації енергетичних проектів. У вересні цього року у Баранівці було відкрито малу гідроелектростанцію встановленої потужності 382 кВт. За прогнозами, вона вироблятиме 1 713 400 кВт/год на рік. До 2030 року гідроелектростанція працюватиме за «зеленим» тарифом». Проект реалізувала компанія «Сайенс Інновейшн Продакшн», яка вклала у нього близько 21 млн грн.
Розмова відбулася в рамках проекту «Речники громад», спільного з Українським кризовим медіа центром та програмою DOBRE.

Відео:
Теги:
Область:
Житомирська областьГромади:
Баранівська територіальна громадаДжерело:
Прес-центр ініціативи "Децентралізація"

Поділитися новиною:
22 лютого 2022
Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття разом будують сміттєсортувальний завод
Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття...
Будівництво має початися у травні цього року у селищі Поляна Закарпатської області із залученням німецького...
22 лютого 2022
У Запорізькій області громада створила пожежну...
Добровільну пожежну охорону Комиш-Зорянська громада створила завдяки новим можливостям, які отримала в...
18 лютого 2022
Стати екологічною столицею Київщини. Кейс...
Наприкінці децентралізації десять сіл неподалік від Києва примусово об’єднали в Пірнівську громаду. І хоча на паперах...
10 лютого 2022
Нове шкільне харчування: історія успіху Гостомеля
Нове шкільне харчування: історія успіху Гостомеля
Раніше у Ліцеї №1 Гостомельської селищної ради харчувалися лише 10% учнів. Все змінилося, коли шкільну їдальню...