Питання землі залишається відкритим: громади вимагають від Парламенту надати можливість їм розвиватися

Об’єднані громади «засипали» зверненнями Верховну Раду України з проханням якнайшвидше розглянути проект закону, який розширює їх повноваження у сфері земельних відносин. Про це повідомив експерт Центрального офісу реформ Іван Лукеря. За його словами, на сьогодні громади з усіх областей України направили такі звернення на ім’я Голови Верховної Ради України та народним депутатам.

«Мені відомо про більше двох сотень таких звернень тільки за останні два тижні. Це ще раз доводить, що вирішення земельних питань для об’єднаних громад є вкрай важливим. Вони не вимагають чогось неможливого або того, що не вкладається в законні рамки. Якщо реформа місцевого самоврядування спрямована на створення спроможних, самодостатніх громад, то досягнути цього без наявності в громад такого важливого ресурсу як земля буде складно. Концепція реформи визначає одним із її завдань надання громадам права розпоряджатися земельними ресурсами в межах своєї території. І це треба виконати», - сказав Іван Лукеря.

«На жаль, сьогодні в Україні громади здійснюють свої повноваження тільки у межах населених пунктів та не можуть вирішувати питання у сфері земельних відносин за їх межами.  Такий стан справ обмежує можливості органів місцевого самоврядування здійснювати управління, спричинює неефективне використання земельних ресурсів за межами населених пунктів, ускладнює розвиток громад та зменшує їх матеріальну основу», - йдеться у зверненні до Парламенту голови Новоборівської об’єднаної громади Житомирської області Григорія Рудюка.

Нагадаємо, 18 вересня 2017 року Уряд направив на розгляд Верховної Ради України проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад» ( № 7118).

Документ, у разі його прийняття, розширить повноваження органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин, надасть сільським, селищним та міським радам об’єднаних територіальних громад  повноваження з управління землями в межах території відповідних територіальних громад.

За даними групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, плата за землю займає майже 15% у структурі надходжень до загального фонду місцевих бюджетів, а в надходженнях місцевих податків і зборів – понад 50%. Експерти зазначають, що прийняття законопроекту № 7118 надасть змогу об’єднаним територіальним громадам значно розширити базу оподаткування за рахунок плати за земельні ділянки та потенційно збільшити надходження до бюджету. Також положення даного законопроекту позитивно вплинуть на продовження процесу об’єднання територіальних громад і реалізацію одного з базових принципів місцевого самоврядування – принципу повсюдності місцевого самоврядування.

Перелік об’єднаних громад, які звернулися до Верховної Ради України з проханням підтримати законопроект щодо земельних повноважень ОТГ, є ТУТ
 

 

31.10.2017 - 09:05 | Переглядів: 16234
Питання землі залишається відкритим: громади вимагають від Парламенту надати можливість їм розвиватися

Приєднані файли:

Теги:

земля Іван Лукеря

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

28 березня 2024

Громадам важливо розуміти правові підстави залучення волонтерів

Громадам важливо розуміти правові підстави...

Програма U-LEAD організувала для посадових осіб ОМС інформаційну сесію, присвячену особливостям залучення волонтерів,...

28 березня 2024

Створення молодіжних рад в територіальних громадах - U-LEAD запрошує до участі у новій програмі

Створення молодіжних рад в територіальних...

«U-LEAD з Європою» запрошує представників громад долучитися до Програми підтримки «Створення молодіжних рад в...

28 березня 2024

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть розробити комплексні плани просторового розвитку

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть...

Залучення інвестора, збільшення місцевого бюджету, нові робочі місця – громади Чернігівщини та Харківщини розробляють...

28 березня 2024

Як громади вистояли на початку великої війни – дослідження Центру спільних дій

Як громади вистояли на початку великої війни –...

Збереження управлінських команд, що залишилися працювати в критичний момент, – головний фактор стійкості громад. До...