28 травня 2023
Logo slogan

Матриця повертається

Півтора місяці тому Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування вирішив ризикнути – провести навчання фахівців із проектного менеджменту виконкомів ОТГ у форматі двох взаємопов`язаних семінарів із розривом приблизно в шість тижнів.

Було не зовсім зрозуміло, чи достатньо високою виявиться мотивація учасників, аби вдруге приїхати до Чернігова та відірватися від поточних нагальних справ. Втім, 26-27 вересня на семінар «Як написати хороший проект місцевого розвитку: планування, бюджет, моніторинг, звітність» зібралися 23 слухачі з 19 об’єднаних громад області, а також з департаменту економічного розвитку облдержадміністрації та виконавчого апарату обласної ради.

Задум був такий – учасники, отримавши базові знання на початку, мали б спробувати застосувати їх на практиці. Адже готувалися до подання проекти для Державного фонду регіонального розвитку, а також проекти за кошти ЄС (таких від Чернігівської області виявилося дев`ять).

Відкрили семінар директор Чернігівського ЦРМС Ірина Кудрик та начальник управління департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Юрій Сухомлін. Вони наголосили на важливості та перспективності проектного менеджменту як для кожної громади, так і для області в цілому. Для застосування нових управлінських методик на семінар запросили радників ЦРМС Володимира Бойка та Людмилу Чабак.

Навчання проходило в ігровій формі – три чверті часу посадовці працювали у фокус-групах, переважно зі складовими логіко-структурної матриці. У центрі уваги були логіка впровадження, припущення-ризики, індикатори, джерела підтвердження. Крок за кроком розбиралися та обговорювалися всі частини на основі запропонованих ще на попередньому семінарі тем. Тож клітинки поступово заповнювалися,  інтерес зростав, а дискусії ставали дедалі розкутішими.

Всі разом підійшли до засобів і витрат, а потім настала черга планування заходів. Кульмінацією став розгляд бюджету проекту, що перетворився на майстер-клас з його складання та супроводжувався зливою запитань до радників. Зрештою розібралися з моніторингом, управлінням ризиками та звітністю.  І матриця розкрилася. Принаймні, таке відчуття було від спілкування учасників семінару.

Дещо залишилося за межами занять – те, що явно потребує окремого навчання, зокрема,  мистецтво роботи в команді. Також слухачі звернулися з проханням провести низку одноденних семінарів за цією ж тематикою для працівників апаратів виконкомів рад, щоб вони також уявляли особливості проектної діяльності – це значно полегшить роботу з підготовки проектів та позитивно вплине на розуміння її необхідності.

03.10.2017 - 15:28 | Переглядів: 8718

Приєднані зображення:

Теги:

U-LEAD

Область:

Чернігівська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

26 травня 2023

У Зноб-Новгородській громаді за підтримки U-LEAD запрацювала Аграрна сервісна служба

У Зноб-Новгородській громаді за підтримки...

Аграрна служба покликана допомагати мешканцям громади з обробкою землі, підтримувати процес самозабезпечення їх...

26 травня 2023

Особливості компенсацій для відновлення житлової нерухомості, пошкодженої внаслідок війни - запис вебінару

Особливості компенсацій для відновлення...

Програма DOBRE провела вебінар на тему: "Особливості компенсацій для відновлення окремих видів житлової нерухомості,...

26 травня 2023

Бердичів та Велюнь домовилися про співпрацю

Бердичів та Велюнь домовилися про співпрацю

У межах робочого візиту до Польщі, бердичівська делегація на чолі з міським головою Сергієм Орлюком, відвідала місто...

26 травня 2023

Представники українських громад стажувалися в муніципалітетах Данії та вивчали їхній досвід

Представники українських громад стажувалися в...

Протягом тижня фахівці дев'яти українських громад перебували в данському муніципалітеті Гульборгсунн, де пройшли...