В облдержадміністрації відбулася робоча зустріч голів райдержадміністрацій та очільників новостворених об’єднаних територіальних громад із експертом з питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, директором громадської організації "Інститут розвитку територій" Юрієм Ганущаком. Разом із першим заступником голови облдержадміністрації Сергієм Коваленком, головою облради Олександром Чорноіваненком, директором регіонального підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Олегом Яременком та керівниками окремих департаментів і управлінь облдержадміністрації учасники зустрічі обговорили законопроекти, що стосуються проведення децентралізаційної реформи, проблемні питання, які виникають у процесі об'єднання територій громад, та найближчі перспективи реформування.
На початку зустрічі Юрій Ганущак наголосив, що головним завданням на сьогодні є формування таких Перспективних планів об'єднання територій громад, які не міститимуть "білих плям", тобто ОТГ повинні покривати усю територію області. Сергій Коваленко у відповідь запевнив, що на Кіровоградщині відповідально ставляться до запровадження реформ: "Завдяки співпраці з обласною радою ми маємо Перспективний план, затверджений Кабінетом Міністрів України, де охоплено всю територію Кіровоградської області. У нас немає "білих плям" і це заслуга керівників територій, оскільки вони очолюють відповідні робочі групи".
Юрій Ганущак зосередив увагу учасників зустрічі на 3-х основних складових забезпечення спроможності об’єднаних територіальних громад – фінансовій, інфраструктурній та кадровій, зауваживши, що кадровий потенціал майбутніх ОТГ – це фахівці райдержадміністрацій. Що стосується майбутнього районів області, то експерт припустив, що на Кіровоградщині буде створено три райони, а їх межі, можливо, співпадатимуть із межами новостворених госпітальних округів. Існуючі районні ради при цьому не розпускатимуться, а вливатимуться в ради цих трьох районів. Стосовно майбутнього міст обласного значення, він озвучив два варіанти: або вони об’єднують прилеглі села і створюють ОТГ, або співпрацюють з іншими громадами на умовах міжмуніципального співробітництва.
Досить детально Юрій Ганущак прокоментував законопроект, який стосується здійснення контролю за законністю рішень органів місцевого самоврядування. Передбачається розведення суб’єктів контролю з метою запобігання конфлікту інтересів. Зокрема, пропонується, що контролюючими органами будуть обласні та районні державні адміністрації. РДА наглядатимуть за законністю рішень сільських, селищних, міських (районного значення) рад та їх виконкомів. ОДА – за рішеннями об’єднаних громад, міських рад, районних в містах рад (міста обласного значення) та їх виконкомів, а також районних рад. Експерт наголосив, що нині здійснення такого контролю є правом місцевих адміністрацій, а в перспективі буде обов’язком, та зауважив, що контроль за законністю рішень має бути формалізованим, з чітко виписаними критеріями, яким чином його здійснювати.
09 липня 2025
Відтермінування розробки комплексних планів громад: новий законопроєкт зареєстрований у Парламенті
Відтермінування розробки комплексних планів...
У Верховній Раді група народних депутатів зареєстрували проєкт Закону №13437 «Про внесення змін до деяких...
09 липня 2025
Переосмислення стратегічного планування регіонального розвитку: виклики нового циклу
Переосмислення стратегічного планування...
Стратегічне планування регіонального розвитку в Україні синхронізоване з семирічним програмним циклом ЄС, а отже,...
09 липня 2025
17 липня - вебінар «Від ідеї до фінансування:...
17 липня 2025 року, з 12:00 до 15:00, відбудеться вебінар «Від ідеї до фінансування: розбираємося, як працює...
08 липня 2025
На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відкрили профорієнтаційний хаб
На базі Чернігівського професійного ліцею...
4 липня 2025 року на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відбулося відкриття...