Чернівецькі та Миколаївські громади обмінялися досвідом

19-23 липня  2017 року відбулася навчальна поїздка представників об’єднаних територіальних громад Чернівецької області до Миколаївщини для обміну досвідом з місцевого соціально-економічного розвитку. Скрізь гостей зустрічали хлібом-сіллю та піснями. Дуже вразили своїм вітанням творчі колективи м. Южноукраїнськ: національними танцями, професійним співом і теплими словами, в результаті чого їх раді прийняти і будуть чекати на просторах Буковини.

Початком візиту стала екскурсія на гідрокомплекс Южноукраїнської АЕС з презентацією промислового потенціалу підприємства, після чого оглянули історичні та культурні пам’ятки міста як центри соціальних контактів та громадського діалогу.

Сільськогосподарське товарне виробництво у Миколаївській області  має свій розвиток та певну специфіку, на прикладі молочно-товарного комплексу «Промінь» (Благодатненська ОТГ Арбузинського району) показано становлення з нуля до сучасного високотехнологічного підприємства.

В кінці першого дня поїздки відбулася панельна дискусія «Децентралізація та об’єднання громад: чи є альтернатива для руху вперед?» (за участю представників Буковини та Миколаївщини; центрів розвитку місцевого самоврядування, із запрошенням голів місцевих рад району, громадських активістів). На своєму прикладі гості розповіли про проблеми та шляхи їх вирішення, перспективи об’єднання, надавали слушні поради, відповідали на питання присутніх.

Робочий графік був дуже насиченим та різноплановим. У Коблевській ОТГ представлено цікаву презентацію культурного надбання, після чого було обговорення круглого столу: «Планування просторового розвитку як підґрунтя для стратегічного розвитку громади», ознайомлення з рекреаційними можливостями, відвідування комунальних та приватних підприємств і об’єктів с. Коблеве, зокрема ПАТ «Коблеве» ( в т.ч. винзавод), чудовий дитячий садочок. У с. Рибаківка дізналися про перспективи розвитку села після об’єднання: круглий стіл за участю старости та активістів  громади, де також відбулося відвідання соціальних об’єктів.

Результатом всі задоволені та готові до тісної співпраці між об’єднаними громадами для ефективного розвитку.

28.07.2017 - 15:04 | Переглядів: 8511

Приєднані зображення:

Область:

Чернівецька область Миколаївська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

28 березня 2024

Громадам важливо розуміти правові підстави залучення волонтерів

Громадам важливо розуміти правові підстави...

Програма U-LEAD організувала для посадових осіб ОМС інформаційну сесію, присвячену особливостям залучення волонтерів,...

28 березня 2024

Створення молодіжних рад в територіальних громадах - U-LEAD запрошує до участі у новій програмі

Створення молодіжних рад в територіальних...

«U-LEAD з Європою» запрошує представників громад долучитися до Програми підтримки «Створення молодіжних рад в...

28 березня 2024

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть розробити комплексні плани просторового розвитку

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть...

Залучення інвестора, збільшення місцевого бюджету, нові робочі місця – громади Чернігівщини та Харківщини розробляють...

28 березня 2024

Як громади вистояли на початку великої війни – дослідження Центру спільних дій

Як громади вистояли на початку великої війни –...

Збереження управлінських команд, що залишилися працювати в критичний момент, – головний фактор стійкості громад. До...