Україна живе в період реформ, які дуже повільно, але починають впроваджуватися. Попри масове обговорення на всіх рівнях, багато з представників органів місцевого самоврядування (як міст, так і сіл) не розуміють, що зміниться в українських поселеннях. Окрім того, що чимало сіл залишаться без сільрад.
Нагадаємо, майже всі українські області, у тому числі й Волинська, затвердили перспективні плани об’єднаних громад. Це – документ, який після затвердження у Мінрегіонбуді дає поштовх для об’єднання громад, і початку реформи.
Чимало дискусій виникає на тему, яку матимуть вигоду села, які погодяться на об’єднання, і чи матимуть взагалі. Офіс Реформ оприлюднив інформацію, які саме податки йтимуть до місцевого бюджету, а також якою має бути структура об’єднаної громади.
Однак, є ще один момент: волинські науковці б’ють на сполох, адже влада Луцька не хоче розширювати межі міста, цим же унеможливлюючи розвиток населеного пункту в майбутньому. Якщо нічого не зміниться, то Луцьк може стати «глухою провінцією» й втратить статус центру, коли відбудеться об’єднання областей. Села побоюються міської експансії, а міста, своєю чергою, будть затиснуті сільськими межами, не маючи перспективи розвитку.
У Верховні Раді України вважають, що об’єднавшись з містами, села отримають лише вигоди. Але для цього представники і міської, і сільської влади мають сісти за стіл переговорів. Але об’єднання – це жорстка математика, адже важливим є фінансова спроможність новоутворених громад.
Нагадаємо, луцькі депутати звернулися до голови облдержадміністрації з проханням приєднати до Луцька прилеглі села, інакше будівництво інфраструктурних об’єктів може опинитися під загрозою. Та в перспективному плані, який, щоправда, можна коригувати, всі приміські села утворюють альянси без обласного центру.
8 липня відбулася презентація змін до Конституції України. Експерт Реанімаційного Пакет Реформ, член Конституційної комісії Юрій Ганущак розповів про те, яким буде управління в регіонах і які повноваження отримають префекти як державні урядники.
Окрім того, стало відомо, які ж саме повноваження отримають новостворені адміністративно-територіальні одиниці: громади, райони, області.
Сфери, в яких громада отримає повноваження:
В районному управлінні будуть:
Області залишаться:
Поділитися новиною:
15 січня 2021
Фінансування районних рад новоутворених районів – роз’яснення експертів
Фінансування районних рад новоутворених районів...
Експерти з фінансових питань Офісу підтримки реформи з децентралізації при Мінрегіоні підготували коротке роз’яснення...
15 січня 2021
18 січня - вебінар для освітніх управлінців про...
18 січня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...
15 січня 2021
Децентралізація і культура: завдання – зберегти...
Не допустити безпідставної ліквідації жодного районного закладу культури. Кожен з них – бібліотеки, мистецькі школи,...
15 січня 2021
Надання послуг соціального характеру у ЦНАП - рекомендації експертів
Надання послуг соціального характеру у ЦНАП -...
Експерти напряму з покращення якості наданя адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою»...
14 січня 2021
Увага! Мінрегіон затвердив Кодифікатор...
У зв’язку із докорінною зміною адміністративно-територіального устрою України, Мінрегіон затвердив Кодифікатор...