Про це зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Марченко під час Міжрегіональної конференції з енергоефективності та інноваційного енергозбереження та можливості застосування успішних практик для розвитку громад в рамках децентралізаційних процесів в Україні
Під час заходу учасники із Сумщини поділилися досвідом застосування успішних практик в рамках реалізації спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» із представниками Тернопільської, Херсонської, Миколаївської, Хмельницької, Черкаської та Кіровоградської областей.
«За час дії даної програми в області реалізовано 157 проектів, – повідомив Олександр Марченко. – Серед них – проекти з водозабезпечення, вуличного освітлення, енергозбереження в освітніх та медичних закладах у сільській місцевості тощо. – Усі вони спрямовані на створення комфортних умов проживання людей у сільській місцевості».
Протягом трьох фаз проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» близько 100 тисяч жителів Сумщини покращили умови свого життя через реалізацію мікропроектів. Зокрема, лише упродовж 2014-2017 років (третя фаза) на Сумщині побудовано майже 17 кілометрів водогінних мереж, реконструйовано 7 джерел водопостачання, поновлено вуличне освітлення у 3 селах, проведено заходи з енергозбереження у 15 навчальних закладах області, придбано сільськогосподарське обладнання для 4 кооперативів, відремонтовано та придбано медичне обладнання для 10 ФАПів та амбулаторій загальної практики сімейної медицини».
«Цей досвід надзвичайно корисний для 18 об’єднаних територіальних громад Сумщини, які зацікавлені у розвитку своїх територій та підвищенні якості надання послуг громадянам, – підкреслив Олександр Марченко. – І мені здається, те, що сьогодні саме на Сумщині присутні представники з багатьох областей України, говорить про наші високі досягнення в рамках цього проекту».
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...