Опубліковано Закон України щодо автономізації медзакладів

5 травня 2017 року у виданні «Голос України» опубліковано закон України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я». 

Як повідомлялося, Закон передбачає впровадження заходів із реформування системи охорони здоров’я України задля створення мережі державних та комунальних медичних закладів з достатнім рівнем самостійності для ефективного та своєчасного медичного забезпечення населення.

Згідно із текстом документа, заклади охорони здоров’я отримали можливість здобуття фінансової та управлінської автономії для забезпечення фінансових, матеріально-технічних ресурсів системи охорони здоров’я.

При цьому, у відповідності до ст. 49 Конституції України, існуюча мережа державних та комунальних закладів охорони здоров’я не буде скорочена, ці установи залишаться у державній та комунальній власності та не підлягатимуть приватизації.

Документом також встановлено спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров’я - державних та комунальних установ - у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства; уточнено існуючу гарантію, що кошти, не використані закладом охорони здоров’я (крім державних та комунальних установ) у поточному році, не будуть вилучатись та можуть бути використані на фінансування діяльності закладу (зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази); урегульовано окремі питання, пов’язані з договорами про медичне обслуговування населення, які будуть укладатись відповідно до спеціального порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом.

З текстом документу можна ознайомитися ТУТ

Більше про децентралізацію в медицині читайте ТУТ

11.05.2017 - 15:08 | Переглядів: 15449
Опубліковано Закон України щодо автономізації медзакладів

Теги:

медицина

Джерело:

Читайте також:

02 квітня 2026

Децентралізація – найголовніше за березень

Децентралізація – найголовніше за березень

На початку кожного місяця портал «Децентралізація» підбиває підсумки рішень Уряду та Парламенту, що стосуються...

02 квітня 2026

Програма Polaris презентувала результати дослідження про інформування та залучення жителів громад в умовах воєнного стану

Програма Polaris презентувала результати...

10 березня 2026 року в Києві відбулася презентація та обговорення результатів дослідження «Особливості інформування і...

01 квітня 2026

Олексій Рябикін: Законопроєкт про розмежування повноважень направлено на експертизу до Європейської Комісії

Олексій Рябикін: Законопроєкт про розмежування...

1 квітня 2026 року у Страсбурзі в межах Діалогу високого рівня V «Добре демократичне врядування в Україні:...

01 квітня 2026

Конгрес Ради Європи: українська місцева та національна влада повинні працювати разом для досягнення відновлення та реконструкції

Конгрес Ради Європи: українська місцева та...

Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи закликав підтримати українські місцеві та регіональні органи влади...