За досвідом — до Музиківської ОТГ

Серед об’єднаних територіальних громад області Музиківська (Білозерського району) постійно перебуває в центрі уваги. І не через безпосередню близькість до обласного центру, а завдяки генерації багатьох неординарних ідей та задумів, які втілює в життя сільська рада на чолі з Олександром Лейбзоном. Досягненнями він щоразу завдячує вдало підібраному колективові однодумців, з-поміж яких 7 сертифікованих проектних менеджерів, у тому числі й він сам. Гуртом вони залучають у громаду унікальні інвестиційні проекти, які її збагачують. ОТГ відкрита для нових проектів і має для цього достатньо ресурсів та інших місцевих принад, створює сприятливі умови для розвитку бізнесу на своїй території, а отже, додаткового наповнення бюджету та відкриття нових робочих місць для жителів. Загальний річний бюджет ОТГ нині перевищує 18 мільйонів гривень, з яких майже половина — власні доходи громади. Порівняно з минулим роком за­вдяки створеним новим можливостям для об’єднаних територіальних громад та за рахунок бюджетної децентралізації місцевий бюджет зріс удвічі.

Історія об’єднаної громади

Для Музиківської та сусідньої Східненської сільрад вона розпочалася з минулорічних грудневих виборів у ОТГ і є особливим етапом розвитку. А перші спільно досягнуті результати стали об’єктом гордості та приводом не зупинятися. У цьому переконалися під час навчального візиту до Музиківської ОТГ представники потенційних об’єднаних територіальних громад Херсонської області в рамках програми «Маршрути успіхів» проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України. Досліджували місцевий економічний розвиток та шляхи залучення додаткових ресурсів для територіальної громади. Серед майже півсотні зацікавлених учасників з різних районів області — міські, сільські та селищні голови територіальних громад, які почали процес об’єднання, представники апаратів місцевих рад, депутат­ських корпусів, громадські активісти — прихильники реформи місцевого самоврядування та скептики. Для них візит до Музиківки став своєрідним відкритим уроком.

Без роботи ніхто не залишився

ОТГ налічує 5 населених пунктів з майже 4 тисячами мешканців, а її площа перевищує 126 квадратних кілометрів.

— Сформовані органи самоорганізації населення включають фахівців, котрі працюють на розвиток громади, та її інвестиційну привабливість, — підкреслює Олександр Лейбзон. — Нинішній штат загалом з техперсоналом включає 33 особи. У зв’язку з передачею нових повноважень чисельний склад доведеться переглядати вже втретє за останні місяці. Без роботи не залишився ніхто. У Східному задіяні фахівці, котрі працювали до цього в тамтешній сільраді, мінус хіба що один бухгалтер. Від початку ми домовилися зберегти всі об’єкти соціальної сфери, не понижувати ступеня шкіл. В умовах наших доріг я як колишній директор школи зі стажем категорично проти підвезення навіть старшокласників за 20—25 км. Субвенції нам вистачає, решту ви­трат теж покриваємо. Зі створенням ОТГ ніхто з учителів не втратив роботу.

— На ремонт школи ми не залучаємо бать­ківських коштів. Якщо їх і збирають добровільно в класах, то витрачають виключно на потреби своїх класних кабінетів, — підкреслює директор Музиківської ЗОШ Василь Славич. — У школі навчаються 266 учнів. Педколектив у нас ста­більний та молодий і складається з 31 вчителя. Проблем з дефіцитом кадрів немає. Педагоги старшого покоління (їх приблизно до 10%) теж беруть активну участь у житті школи та є високо фаховими. Розвинута і гурткова робота, бо в селі наразі немає позашкільних закладів.

Попри те, що громада порівняно невелика, однак її інфраструктура доволі розгалужена: 2 школи, 2 дитсадки, 2 комунальних підприємства, 2 будинки культури, 3 бібліотеки (є намір об’єднати одну з них зі шкільною книгозбірнею з ініціативи директора ЗОШ) (…) Повну версію читати ТУТ

Область:

Херсонська область

Громади:

Музиківська сільська об’єднана територіальна громада Музиківська територіальна громада

Джерело:

«Новий день»

Читайте також:

11 грудня 2024

Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді

Синергетичний підхід: як працює підтримка...

Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...

11 грудня 2024

Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська

Перезавантаження ветеранської політики: досвід...

Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...

11 грудня 2024

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно територіальної громади»

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...

17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...

10 грудня 2024

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...