У селі Бузаки відбувся семінар по децентралізації. На нього прибули координатор центру розвитку місцевого самоврядування в області Анатолій Пархом’юк та консультант із бюджетних питань Офісу реформ у Волинській області Василь Гром, – повідоляють на сайті Камінь-Каширської РДА.
Зустрічали гостей голова райдержадміністрації Валерій Дунайчук, голова районної ради Віктор Сус, заступник голови районної ради Сергій Дмитрук, керуючий справами районної ради Валерій Хитрик, а також голова Бузаківської сільської ради Микола Панасюк. В залі були присутні сільські голови та представники громад, що в перспективі мають увійти до складу Бузаківської об’єднаної територіальної громади.
Обговорення вищезазначеного питання є надзвичайно важливим кроком, адже сьогодні в районі поки що не створено жодної ОТГ. Нагадаємо, відповідно до Перспективного плану передбачено п’ять об’єднаних громад на базі міста Каменя-Каширського, сіл Сошичне, Бузаки, Полиці, Пнівне. Примітно, що в кожному з перерахованих населених пунктів проводиться роз’яснювальна робота про особливості та переваги децентралізації. Тому координатор центру розвитку місцевого самоврядування в області Анатолій Пархом’юк розповів присутнім за якими критеріями створюються громади, яким чином буде здійснюватися їх фінансування та державне управління.
У свою чергу консультант із бюджетних питань Офісу реформ у Волинській області Василь Гром на прикладі статистичних підрахунків продемонстрував потенційні доходи, які в перспективі отримає новостворена ОТГ.
Стислий та лаконічний виклад консультантів дозволив розставити крапки над «і» в багатьох суперечливих питаннях, що в ході спілкування виникали у присутніх.
– Громади слід створювати оптимально, – переконаний голова райдержадміністрації Валерій Дунайчук.
– Необхідно враховувати географічне положення, транспортне сполучення, демографічні показники населення, і, звісно ж, економічні можливості кожного населеного пункту. Для нашого району створення першої об’єднаної громади дозволило б отримати практичний досвід по впровадженню децентралізації. Адже якби люди мали змогу наочно побачити, які переваги несе ця реформа, то процес втілення її в життя значно прискорився б.
– Інформування населення про користь децентралізації нині є вкрай важливим елементом в процесі створення територіальних громад, – зазначає голова районної ради Віктор Сус. – Першочергово люди повинні достеменно знати про те, що чекає на них після того, як нововведення запрацюють на практиці. Ми повинні усвідомлювати, що позитивні зміни можливі лише за умови активних дій, а не очікування. А тому громади мають визначитися та приступати до роботи.
На закінчення семінару представники районної влади подякували доповідачам за надані консультації та роз’яснення.
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...