Мережа опорних шкіл області нараховує 123 навчальні заклади. Однак, робота над удосконаленням освітньої сітки регіону триває. Її остаточний варіант буде представлено після закінчення процесу формування об’єднаних територіальних громад.
Рішення про створення одинадцяти опорних шкіл вже прийнято у Борзнянському, Городнянському, Менському, Сновському, Семенівському районах та Новгород-Сіверському.
Варто зауважити, що цього навчального року на Чернігівщині забезпечено стовідсотковий безперебійний підвіз учнів сільської місцевості.
Для цього задіяно 286 транспортних одиниць, з них 247 — шкільних автобусів.
До слова, останніх минулого року за рахунок коштів освітньої субвенції та місцевих бюджетів придбано 35 одиниць. Для оновлення існуючого автопарку та забезпечення норми необхідно придбати ще 37 автобусів.
Несприятлива демографічна ситуація в регіоні призводить до щорічного скорочення чисельності учнів та збільшення кількості малокомплектних шкіл. Це стало причиною закриття, «призупинення» діяльності та реорганізації навчальних закладів по області.
28 травня 2026
Президент підписав Закон №9559-д: громади...
Президент України підписав Закон №9559-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо розширення повноважень...
28 травня 2026
Відбір експерта зі взаємодії громад із бізнесом та профорієнтації
Відбір експерта зі взаємодії громад із бізнесом...
Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування “Всеукраїнська асоціація громад” (ВАГ) проводить запит...
28 травня 2026
Пошук модератора Комітету ВАГ з питань освіти
Пошук модератора Комітету ВАГ з питань освіти
Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування “Всеукраїнська асоціація громад” (ВАГ) проводить запит...
27 травня 2026
Управління відходами по-європейськи: як Україні...
Команда Zero Waste Alliance Ukraine запрошує дізнатися більше на форумі «Міста Нуль Відходів». Коли: 23–24...