У Білоцерківської об’єднаної територіальної громади переймала досвід делегація із Сумської області
У Білоцерківської об’єднаної територіальної громади Великобагачанського району переймала досвід делегація із Сумської області. Гості цікавилися, зокрема, системою управління громадою. Що змінилося після реформи децентралізації для людей – дізнавалися і журналісти ПТН.
Чотири сільські ради - Білоцерківська, Балакліївська, Бірківська , Подільська – об’єдналися в одну територіальну громаду.
Іван Лещенко, сільський голова Білоцерківської ОТГ: В нас вибудована робота так, щоб кожна з цих територій в результаті об’єднання, не зазнала ніякого погіршення.
Після об’єднання бюджет громади збільшився у п’ять разів. І становить нині 25 мільйонів гривень. Плюс додаткове фінансування - 5 мільйонів державної субвенції.За ці кошти відремонтували дитячий садок у Подолі. На нього спрямували більше 1.5 мільйони гривень. Планують створити НВК в Балакліївці. Нині ремонтують покрівлю амбулаторії. У планах – закупити кардіологічне обладнання та зробити капітальний ремонт приміщення.
Іван Лещенко, сільський голова Білоцерківської ОТГ: В нас там є своє бачення розбудови тієї території. І зокрема використання цього двохповерхового приміщення, бо другий поверх ми хочемо зробити адміністративний центр, а рядом, хочемо побудувати центр громадської безпеки. Це таке Ноу-хау.
Сімейна медсестра Білоцерківської амбулаторії Катерина Шарай розповіла: після об’єднання з’явилася можливість поліпшити умови лікування пацієнтів.
Катерина Шарай, сімейна медсестра Білоцерківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини: Зараз повним ходом йде ремонт даху, міняється покрівля, утепляється, і потім вже виміряно всі вікна, які замінять на більш зручні, тепліші, пластикові. Територіальна громада виділяє кошти для того, щоб утримувати нашу амбулаторію. Не тільки заробітна платня, а також пільгові рецепти, медикаменти безкоштовно.
Анатолій Вільховий, староста в Балакліївській сільській раді, бачить перспективи реформи децентралізації на території громади.
Анатолій Вільховий, староста в Білоцерківській ОТГ: Певні тертя були до об’єднання. Люди, та я й сам був не готовий до цього. Ми зробили водогон 670 м. на суму десь 200 тисяч гривень, поріг в будинку культури на 40 тисяч. Йде завершення мосту через річку Псел, кілька мільйонів вкладає.Єдина наша сільська рада була не газифікована. Є й проекти в нас на Балаклію і з Бірок на село Колосівку.
Зустріч делегації із Сумської області зі своїми колегами відбулася за підтримки Полтавського обласного «Фонду розвитку громад «Ініціатива».
Ігор Остапчук, Недрегайлівський селищний голова Сумської області: Сподобалось здобутки те, що набагато більше коштів з’явилося в громади. Я поспілкувався з старостами, з людьми громади. Я бачу, що раніше питання фінансові виходили на передній план. Я розумію, що потрібно було об’єднуватися набагато раніше. Через те, що це не тільки державна програма, а потреба мабуть людей. Разом – більше, а значить більший бюджет.
Область:
Полтавська областьГромади:
Білоцерківська сільська об’єднана територіальна громадаДжерело:
«Лтава»
Поділитися новиною:
26 січня 2023
Переваги децентралізації: більшість громад Луганщини відновили навчальний процес
Переваги децентралізації: більшість громад...
Двадцять територіальних громад з Луганщини отримали освітню субвенцію та продовжують надавати освітні послуги, попри...
26 січня 2023
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» спільно з Львівською ОВА...
24 січня відбулося розширене засідання керівного комітету, присвячене актуалізації стратегії розвитку...
26 січня 2023
Антикризові інструменти місцевого економічного розвитку ‒ посібник для громад
Антикризові інструменти місцевого економічного...
Війна зумовила формування нової реальності для громад, з новими викликами та можливостями. Тому, враховуючи це,...
26 січня 2023
Про досвід оптимізації та реформу старшої школи Городоцької громади
Про досвід оптимізації та реформу старшої школи...
Матеріал підготувала експертка шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (SALAR...