За підтримки проекту EGAP, на основі практичного досвіду громад Дніпропетровської області, запропоновано концепцію створення інтегрованого ЦНАПу громади та запроваджено консультаційний супровід роботи громад у цьому напрямі з боку провідних експертів. Зокрема, експерти надали допомогу громадам щодо підготовки рішень сесій місцевих рад про створення ЦНАПів, затвердження їх структури, Положення та Регламенту ЦНАПів, проведення інвентаризації обладнання та програмного забпечення ІТ інфраструктури ЦНАП, допомогу в організації конкурсного відбору працівників ЦНАП, вивчення потреб щодо організації навчання персоналу ЦНАП та організацію дистанційного навчання персоналу ЦНАП.
Експерти також надали допомогу громадам щодо формування реєстру адміністративних та інших публічних послуг, виконання вимог щодо приміщення ЦНАП, інфраструктури та робочого середовища, налагодження взаємодії із суб’єктами надання адміністративних та інших публічних послуг, формування системи оцінювання якості діяльності ЦНАП, підготовки міні-проектів громадського моніторингу якості надання послуг у ЦНАПах ОТГ, організації діяльності віддалених робочих місць ЦНАПів ОТГ.
За результатами реалізації проекту станом на 28.10.2016 дванадцять з 16 громад області прийняли рішення щодо створення інтегрованих ЦНАП. Ще 4 ЦНАП планується створити до кінця листопада поточного року.
Безсумнівними цільовими орієнтирами реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні є сьогодні сталий розвиток територій та самодостатність територіальних громад, наближення якості послуг органів місцевого самоврядування до міжнародних, зокрема європейських стандартів. Надання доступних, зручних адміністративних послуг високої якості критично важливе для громадян.
На територіях сільських районів, де утворені об’єднані територіальні громади (ОТГ) продовжує існувати стара система – один ЦНАП у районному центрі, тоді як кожна новостворена громада на Дніпропетровщині планує утворити свій ЦНАП. Центри надання адміністративних послуг в об’єднаних територіальних громадах Дніпропетровської області будуть функціонувати більш результативно, бо їх буде доповнено філіалами, терміналами у інших населених пунктах, зокрема – віддаленими робочими місцями адміністраторів та терміналами старост.
За результатами реалізації проекту на Дніпропетровщині до завершення 2016 року будуть відкриті ЦНАПи в усіх 16 громадах. які утворилися у минулому році.
Це підтвердив і консультативний виїзд експертів проекту, здійснений на минулому тижні: кожна громада області планує завершення як організаційних, так і будівельних робіт щодо приміщень ЦНАПів в найближчий час.
Поділитися новиною:
22 січня 2021
88% об’єктів передані у комунальну власність громад – оновлені дані Мінрегіону
88% об’єктів передані у комунальну власність...
Триває передача об’єктів спільної власності територіальних громад району до комунальної власності територіальних...
22 січня 2021
Як передати шкільні автобуси громадам
Як передати шкільні автобуси громадам
Як передати шкільні автобуси, які перебувають у власності РДА чи структурного підрозділу РДА, створеного у статусі...
22 січня 2021
Понад сто колективів з 18 областей: у...
У Дніпропетровській області 19 січня завершився онлайн-фестиваль-конкурс вертепів «Різдвяна зірка-2021», який...
22 січня 2021
Управління персоналом в громадах - опитувальник від НАДС
Управління персоналом в громадах - опитувальник...
Національне агентство України з питань державної служби проводить опитування для служб управління персоналом...
22 січня 2021
Створення місцевих фінансових органів – важлива умова функціонування громад
Створення місцевих фінансових органів – важлива...
Експерти з фінансових питань Офісу реформ при Мінрегіоні, нагадують, що громади, які ще не створили фінансові органи,...