Бюджет Іршанської об’єднаної територіальної громади Житомирської області значно зріс після запровадження реформи децентралізації.
Про це 25 жовтня повідомила прес-служба Житомирської облдержадміністрації.
«Громада об’єднує 5 населених пунктів: смт Іршанськ, села Губенкове, Гута-Добринь, Добринь, Ємилівка, а населення складає 7482 жителя. Якщо бюджети громад області у середньому зросли у 2-3 рази, то бюджет Іршанської ОТГ збільшився у понад 5,5 раз порівняно з минулим роком. Це пояснюється тим, що на території громади знаходяться потужні підприємства, які раніше сплачували податки до державного бюджету. Відтепер ці кошти надходять у місцевий бюджет. Проте, з розрахунку на розмір території та кількість жителів є надлишок цих надходжень, тому частину коштів громада все ж віддає у державний бюджет», - інформує прес-служба.
На сьогодні у Іршанській ОТГ реалізується 2 проекти – термосанація і капітальний ремонт амбулаторії і утеплення приміщення початкової школи. За словами голови громади Анатолія Рака, ці об’єкти планують завершити у листопаді.
«3 млн 600 тис. грн – сума, яку виділив Державний фонд регіонального розвитку на ремонт утеплення і ремонт амбулаторії. Початкову школу реконструюють за кошти із субвенції на розвиток інфраструктури – 1,5 млн грн. Втілення цих проектів дасть можливість у подальшому економити кошти на оплаті за енергоносії», - інформує ОДА і зазначає, що т.в.о. голови облдержадміністрації Ігор Гундич не задоволений темпами робіт.
«Для того, щоб люди повірили у реформу, побачили реальні зміни, необхідно наполегливо працювати. Більшість громад сьогодні показують гідний приклад для наслідування. У Іршанській ОТГ не такий великий об’єм робіт, щоб так затягувати реалізацію цих об’єктів. Минув майже рік після об’єднання – і жителі громади чекають на результати. Включайтеся!», – сказав Ігор Гундич.
За його словами, відтепер кожна громада, яка об’єдналася, є господарем на своїй території. І тільки від людей та керівника-господаря залежить її розвиток і благополуччя.
15 липня 2025
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...
Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...
15 липня 2025
Навчання для підприємців із культурних та...
Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та формація Lanka.pro...
15 липня 2025
Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...
14 липня 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...