21 березня 2023
Logo slogan

У семи об’єднаних громадах відбулися перші вибори

Газета «Голос України» опублікувала інформацію щодо результатів перших місцевих виборів на території семи об’єднаних територіальних громад, які відбулися 28 серпня.

 Видання повідомляє, що на Волині відбулися вибори голови Люблинецької об’єднаної територіальної громади, що в Ковельському районі. Участь у них взяли 45 відсотків виборців. Найбільше голосів — 53 відсотки отримала нинішній Люблинецький селищний голова Наталія Сіховська. Відтепер до складу об’єднаної територіальної громади входитимуть населені пункти Старокошарівської і Мощенської сільських рад.

На виборах голови Іллінецької об’єднаної територіальної громади (Вінницька область) Володимир Ящук, чинний керівник міста, набрав уп’ятеро більше голосів від свого опонента — Сергія Яременка. Іллінецька об’єднана громада, крім райцентру міста Іллінці, включає у себе ще двадцять сільських населених пунктів. Вона стала найбільшою серед чотирьох новостворених громад області.

Так само із значним відривом виграв вибори нинішній очільник Вапнярської селищної ради Томашпільского району Вінницької області Олександр Горенюк. До складу Вапнярської об’єднаної громади увійшло сусіднє село Колоденка.

Проте не скрізь перегони відбувалися із дотриманням законодавства. Прикрий інцидент, зокрема, стався на Запоріжжі. Як повідомляє відділ громадських зв’язків ГУ НП у Запорізькій області, у неділю близько 18.30 група невідомих налетіла на виборчу дільницю в селі Долинське. На одній з урн вони зірвали пломби, а ще до двох вкинули заповнені бюлетені. Зусиллями поліції та членів комісії двох нападників — безробітних чоловіків 40 та 48 років затримано. Їх доправлено до камери попереднього утримання, розпочате слідство.

Тут варто додати, що об’єднання Долинської та Розумівської сільрад в єдину Долинську територіальну громаду перетворило останню в надто ласий шматок. Адже землі останньої нині не лише повністю охоплюють територію Хортицького району Запоріжжя, а часом перебувають і під об’єктами останнього. Тут особливе «спасибі» Запорізькі облраді, яка не те що роками не наважилася встановити чіткі межі обласного центру, але й навіть не зробила цього під час розпочатого минулого року процесу децентралізації. У результаті не Запорізька міськрада, а найчастіше Долинський сільський голова (тепер керівник об’єднаної громади) контролює значні території міста. У тому числі й під елітну забудову. Звідси і дуже висока ціна питання під час його виборів, а також сільради, яка своїми рішеннями освячуватиме згаданий процес.

28 серпня відбулися вибори голови та депутатів і у трьох об’єднаних територіальних громадах Рівненщини. За попередніми підрахунками, Локницьку ОТГ Зарічненського району (а вона об’єднала Локницьку, Нобельську, Кутинську, Кухчанську сільські ради) очолить Петро Степанович Харковець, який до цього працював кухчанським сільським головою. Його підтримало 70 відсотків виборців. До складу ради сільської громади увійшло 22 депутати.

А ось Мирогощанську ОТГ Дубенського району, до якої увійшли Мирогощанська і Княгининська сільради — загалом дванадцять населених пунктів, очолить Світлана Аврамівна Соборук, яка до цього працювала директором Іванівської школи. Її кандидатуру підтримало 35 відсотків виборців, які прийшли на вибори.

Одразу шість сільрад — Добриводська, Березинівська, Іващуківська, Козинська, Жовтнева, Пустоіваннівська — об’єдналися у Козинську ОТГ Радивилівського району. Нею керуватиме самовисуванець Юрій Костюк, який до цього працював Березинівським сільським головою. Він заручився підтримкою 40 відсотків виборців, які прийшли на вибори. А у раді ОТГ — 26 депутатів.

Загалом, як повідомив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, на Рівненщині вже утворено сімнадцять громад, у чотирнадцяти з них вже відбулися вибори голови та депутатів.

«На Рівненщині громади у напрямку децентралізації рухаються швидше, ніж ми вносимо їх до перспективного плану. Ми повинні вітати таке бажання та підтримати рішення жителів. Адже громади, не внесені до перспективного плану, не переходять на прямі бюджетні відносини з державою, бо залишаються великими сільрадами, — зазначив Ігор Тимошенко.— Регіональна робоча група з підготовки перспективного плану врахувала побажання громад та вирішила переглянути затверджений план і дещо його змінити.  Так, Бокіймівська, Вовницька, Хорупанська, Смордвівська, Війницька сільські ради Млинівського району виявили бажання об’єднатися у Бокіймівську ОТГ. Тараканівська та Рачинська Дубенського району утворять Тараканівську громаду. У Колківську ОТГ увійдуть Колківська, Бережківська та Залузька сільради Костопільського району. Відтак, враховуючи усі зміни, перспективний план Рівненщини нараховуватиме 60 громад. Його подамо на розгляд Рівненської обласної ради», - повідомив власний кореспондент «Голосу України» в Рівненській області Олександра ЮРКОВА.

30.08.2016 - 23:02 | Переглядів: 17326
У семи об’єднаних громадах відбулися перші вибори

Теги:

створення спроможних громад вибори

Область:

Вінницька область Волинська область Запорізька область Рівненська область

Джерело:

Газета «Голос України»

Поділитися новиною:

Читайте також:

21 березня 2023

Конгрес місцевих і регіональних влад при Президентові готує міжнародний саміт міст та регіонів

Конгрес місцевих і регіональних влад при...

  У Львові зібралися керівники двох Палат Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, щоб...

21 березня 2023

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших питань сфери публічного адміністрування за 11-20 березня 2023 року

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших...

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» продовжує публікацію ключових новин та актів про зміни у сфері...

21 березня 2023

Заборона проросійських географічних назв: Парламент прийняв закон

Заборона проросійських географічних назв:...

21 березня Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №7253 «Про внесення змін до...

21 березня 2023

7 нових вакансій Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Києві та регіонах

7 нових вакансій Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у...

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розширює свою діяльність та оголошує конкурс на наступні посади: Фахівець із закупівель...