У семи об’єднаних громадах відбулися перші вибори

Газета «Голос України» опублікувала інформацію щодо результатів перших місцевих виборів на території семи об’єднаних територіальних громад, які відбулися 28 серпня.

 Видання повідомляє, що на Волині відбулися вибори голови Люблинецької об’єднаної територіальної громади, що в Ковельському районі. Участь у них взяли 45 відсотків виборців. Найбільше голосів — 53 відсотки отримала нинішній Люблинецький селищний голова Наталія Сіховська. Відтепер до складу об’єднаної територіальної громади входитимуть населені пункти Старокошарівської і Мощенської сільських рад.

На виборах голови Іллінецької об’єднаної територіальної громади (Вінницька область) Володимир Ящук, чинний керівник міста, набрав уп’ятеро більше голосів від свого опонента — Сергія Яременка. Іллінецька об’єднана громада, крім райцентру міста Іллінці, включає у себе ще двадцять сільських населених пунктів. Вона стала найбільшою серед чотирьох новостворених громад області.

Так само із значним відривом виграв вибори нинішній очільник Вапнярської селищної ради Томашпільского району Вінницької області Олександр Горенюк. До складу Вапнярської об’єднаної громади увійшло сусіднє село Колоденка.

Проте не скрізь перегони відбувалися із дотриманням законодавства. Прикрий інцидент, зокрема, стався на Запоріжжі. Як повідомляє відділ громадських зв’язків ГУ НП у Запорізькій області, у неділю близько 18.30 група невідомих налетіла на виборчу дільницю в селі Долинське. На одній з урн вони зірвали пломби, а ще до двох вкинули заповнені бюлетені. Зусиллями поліції та членів комісії двох нападників — безробітних чоловіків 40 та 48 років затримано. Їх доправлено до камери попереднього утримання, розпочате слідство.

Тут варто додати, що об’єднання Долинської та Розумівської сільрад в єдину Долинську територіальну громаду перетворило останню в надто ласий шматок. Адже землі останньої нині не лише повністю охоплюють територію Хортицького району Запоріжжя, а часом перебувають і під об’єктами останнього. Тут особливе «спасибі» Запорізькі облраді, яка не те що роками не наважилася встановити чіткі межі обласного центру, але й навіть не зробила цього під час розпочатого минулого року процесу децентралізації. У результаті не Запорізька міськрада, а найчастіше Долинський сільський голова (тепер керівник об’єднаної громади) контролює значні території міста. У тому числі й під елітну забудову. Звідси і дуже висока ціна питання під час його виборів, а також сільради, яка своїми рішеннями освячуватиме згаданий процес.

28 серпня відбулися вибори голови та депутатів і у трьох об’єднаних територіальних громадах Рівненщини. За попередніми підрахунками, Локницьку ОТГ Зарічненського району (а вона об’єднала Локницьку, Нобельську, Кутинську, Кухчанську сільські ради) очолить Петро Степанович Харковець, який до цього працював кухчанським сільським головою. Його підтримало 70 відсотків виборців. До складу ради сільської громади увійшло 22 депутати.

А ось Мирогощанську ОТГ Дубенського району, до якої увійшли Мирогощанська і Княгининська сільради — загалом дванадцять населених пунктів, очолить Світлана Аврамівна Соборук, яка до цього працювала директором Іванівської школи. Її кандидатуру підтримало 35 відсотків виборців, які прийшли на вибори.

Одразу шість сільрад — Добриводська, Березинівська, Іващуківська, Козинська, Жовтнева, Пустоіваннівська — об’єдналися у Козинську ОТГ Радивилівського району. Нею керуватиме самовисуванець Юрій Костюк, який до цього працював Березинівським сільським головою. Він заручився підтримкою 40 відсотків виборців, які прийшли на вибори. А у раді ОТГ — 26 депутатів.

Загалом, як повідомив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, на Рівненщині вже утворено сімнадцять громад, у чотирнадцяти з них вже відбулися вибори голови та депутатів.

«На Рівненщині громади у напрямку децентралізації рухаються швидше, ніж ми вносимо їх до перспективного плану. Ми повинні вітати таке бажання та підтримати рішення жителів. Адже громади, не внесені до перспективного плану, не переходять на прямі бюджетні відносини з державою, бо залишаються великими сільрадами, — зазначив Ігор Тимошенко.— Регіональна робоча група з підготовки перспективного плану врахувала побажання громад та вирішила переглянути затверджений план і дещо його змінити.  Так, Бокіймівська, Вовницька, Хорупанська, Смордвівська, Війницька сільські ради Млинівського району виявили бажання об’єднатися у Бокіймівську ОТГ. Тараканівська та Рачинська Дубенського району утворять Тараканівську громаду. У Колківську ОТГ увійдуть Колківська, Бережківська та Залузька сільради Костопільського району. Відтак, враховуючи усі зміни, перспективний план Рівненщини нараховуватиме 60 громад. Його подамо на розгляд Рівненської обласної ради», - повідомив власний кореспондент «Голосу України» в Рівненській області Олександра ЮРКОВА.

30.08.2016 - 23:02 | Переглядів: 10468
У семи об’єднаних громадах відбулися перші вибори

Теги:

об'єднання громад вибори

Область:

Вінницька область Волинська область Запорізька область Рівненська область

Джерело:

Газета «Голос України»

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

24 жовтня 2020

Відбулося перше засідання Ради соціального розвитку регіонів при Президенті

Відбулося перше засідання Ради соціального...

Під головуванням заступника керівника Офісу Президента України Юлії Соколовської відбулося перше засідання Ради...

22 жовтня 2020

В Україні вже 993 опорні школи, майже половина з них – в ОТГ

В Україні вже 993 опорні школи, майже половина...

За даними Міністерства освіти і науки, на початок жовтня мережа опорних закладів в Україні збільшилась до 993 шкіл (з...

22 жовтня 2020

Уряд виділив 540 млн грн місцевим бюджетам на дезінфекційні засоби для шкіл

Уряд виділив 540 млн грн місцевим бюджетам на...

21 жовтня 2020 року Кабінет Міністрів України виділив майже 540 млн грн на забезпечення дезінфекційними засобами...

22 жовтня 2020

Реорганізація громад і районів: законопроект 3651-д Парламент може розглянути 3 листопада

Реорганізація громад і районів: законопроект...

Верховна Рада на наступному пленарному засіданні, 3 листопада може підтримати проєкт Закону про внесення змін до...

21 жовтня 2020

Просторове планування: 22 жовтня - онлайн-презентація програми SPACES від CANactions School

Просторове планування: 22 жовтня -...

22 жовтня о 19:00 за Києвом в рамках CANactions School Talk відбудеться онлайн-презентація проміжних результатів...