Експерти ВГО "Інститут Республіка" представили дослідження активності громадян у вирішенні питань місцевого та обласного значення. Учасники презентації впевнені, що за 25 років Незалежності українці й досі не зрозуміли, що вони можуть керувати державою.
У ході дослідження було опитано 1000 респондентів з 9 міст обласного значення, 6 міст районного значення та 2 сіл. Опитування репрезентативне для міського населення України та має похибку до 3%.
Із найцікавіших результатів:
“На мою думку, тієї законодавчої бази, яка є на сьогодні, абсолютно достатньо. Потрібно використовувати те, що є на сьогодні. Коли ж ми перевірили, як часто громадяни використовують інструменти участі, тобто громадські слухання, місцеві ініціативи, звернення до депутатів, збори громадян тощо, ми побачили, що цими інструментами користуються від 3 до 8% респондентів (щонайменше раз на квартал)“, – зазначила Олександра Скиба, заступниця голови ВГО “Інститут Республіка.
За словами Юрія Середи, юриста ВГО “Інститут Республіка”, результати щодо застосування інструментів громадської участі для впливу на владу є, на жаль, невтішні: “Можна говорити про те, що громада ще не достатньо взяла владу в свої руки; громадяни не достатньо використовують ті можливі інструменти, які їм дав законодавець”.
“…Грубо кажучи, 20% українських громадян (так виходить з опитування), застосовують час від часу якісь інструменти, виходить, що в Україні є 5 мільйонів активістів, які хоча би раз на рік роблять звернення до депутата або колективне звернення, або електронну петицію, або громадські слухання, або місцеву ініціативу, або збори громадян, або ще щось інше. Нам би в країні 5 мільйонів активістів, то ми вже давно були б в Євросоюзі, у нас немає стільки активних людей”, – зазначив Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти.
Більше відео з прес-конференції ТУТ
Презентація інструментів впливу на місцеву владу є ТУТ
01 лютого 2025
Децентралізація: найважливіше за січень
Децентралізація: найважливіше за січень
На початку кожного місяця портал «Децентралізація» підбиває підсумки місяця, що минув. Ми розповідаємо про важливі...
31 січня 2025
139 громад подали 208 заявок на модернізацію шкільних їдалень за субвенцією МОН
139 громад подали 208 заявок на модернізацію...
Через екосистему DREAM на фінансування проєктів модернізації шкільних їдалень за кошти субвенції з державного бюджету...
31 січня 2025
Офіціоз vs теплий прийом: як запросити та прийняти місто-партнера?
Офіціоз vs теплий прийом: як запросити та...
Кожен візит партнерської громади — це не про офіціоз, а можливість побудувати довірливі стосунки для довготривалої...
31 січня 2025
Чому, як, коли, на підставі чого готувати у громадах стратегію розвитку?
Чому, як, коли, на підставі чого готувати у...
У цьому матеріалі: Чому потрібно займатись стратегічним плануванням розвитку у громаді? Як громада має...