У населених пунктах Олешківського району проходять зібрання за участі представників влади району, сільської влади та громадськості.
Така зустріч відбулася в с. Великі Копані та з активом громад Раденської та Костогризівської сільських рад.
В ході зустрічі обговорювалося питання про утворення, відповідно до Перспективного плану об’єднання територіальних громад, Великокопанівської об’єднаної територіальної громади.
Звертаючись до присутніх, очільник району наголосив, що питання об’єднання громад не вирішують ні районна рада, ні райдержадміністрація, це потрібно вирішувати спільно самим громадам, оцінивши, насамперед, фінансову спроможність утримувати об’єкти соціальної сфери.
“При прийнятті рішення щодо створення об’єднаної громади мають бути максимально враховані інтереси людей, що живуть на її території. Основними принципами об’єднання, згідно із законом, є добровільність і самодостатність утвореної громади”, наголосив Костянтин Буганов.
Економічні обрахунки спроможності об’єднаної громади, у разі її створення з центром в селі Великі Копані довела до присутніх начальник фінансового управління районної державної адміністрації Майя Карпеш. Так, нею було озвучено, що фінансовий обсяг доходів збільшиться на 3,8 млн. грн. Для Раденської сільської ради додатковий фінансовий ресурс, в результаті об’єднання, становитиме більше 7 млн грн., які можна спрямувати на якісь додаткові першочергові потреби, а у жителів Костогризівської сільської ради дохід на душу населення, збільшиться в 5 разів і становитиме більше 1000 грн, проти нинішніх 202 грн.
Про стимули, які існують для об’єднання громад та своє бачення стосовно децентралізації доповіла голова Великокопанівської сільської ради Валентина Костенко. «Пріоритетне значення у процесі об’єднання громад матиме принцип добровільності. А тому нав’язувати ідею, як, кому із ким краще об’єднуватися, ніхто не буде. Люди самі мають визначитися, з ким їм краще співпрацювати», – підкреслила Валентина Костенко.
11 грудня 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 грудня 2024
Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська
Перезавантаження ветеранської політики: досвід...
Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...
11 грудня 2024
17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...
17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...
10 грудня 2024
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...